logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (144) 4/2017
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Elas kord …
Kord elas üks väike poiss, kelle nimi oli Friedrich Georg Magnus Berg. Ta sündis 16. veebruaril 1845 Tartus, tavalises perekonnas, kuid kelle elu võiks ju meie jaoks tunduda kui muinasjutt. Selles Reisimaailma numbris on pikemalt juttu Sangaste lossist, kus krahv Berg elas. Saame teada selle ajaloost, tänasest ja homsest päevast.
Üle viiesaja-aastase traditsiooni edasiviija
On ammust ajast teada, et mõisa ajal käis õlle- ja viinatootmine tihti käsikäis, millest mõisnikud said olulist rahalist tulu. Moe ehk Muddise mõisa ajalugu sai teadaolevalt alguse 1500. aastal. Täna saavad külastajad Moel tutvuda nii õlle- kui viinatootmisega, jalutada ajalooradadel piiritustööstuse muuseumis ja kosutada kenades ruumides maitsemeeli kohaliku toodanguga.
Kümnes Tõrva Loits
Juulikuu neljandal laupäeval tähistati Veskijärve ääres Tõrva Loitsu 10. sünnipäeva suurima audiovisuaalse vabaõhusõuga „Maailma loomine”, milles osalesid levimuusika legend Mahavok, elektroonilise muusika kuumim nimi NOËP ja Eesti indierocki lipulaev Ewert and the Two Dragons, lisaks eriefektide tegijad, tantsijate rühmad Märt Agu juhendamisel ja maailma suurim trumm.
Seto Folk „Metsa poole” rõõmustas folgisõpru
Muusika- ja matkafestival Seto Folk „Metsa poole” toimus 16.–18. juunini Värskas, kus päevade õndsa kulgemise ja rõõmsalt rahuliku melu vahetas õhtuti välja tõeliselt raju reiv ja transsitantsimine.
Puhkus elu allikatel
Värska Sanatooriumi juhataja Vello Saar: „Kui maailmas valitaks spaakuningriiki, siis Eesti võiks selleks saada. Värska on aga oma loodusvarade rikkuse poolest Eestimaa kuninglik kuurort.” Värskas on olemas ühele klassikalisele kuurordile vajaminev raviarsenal eriliigiliste mineraalvete ja ravimuda näol. Väärtust lisab juurde imeline ja mitmekülgne loodus.
Peaminister tutvus väikesaartega
Tänavune suvi on nii Eesti presidendile kui ka peaministrile selles ametis esimene. Mõlemad külastasid juulis väikesaari. Peaminister Jüri Ratas jõudis isegi Aegnale, mida ükski varasem peaminister pole teinud.
Autentset Tai toitu saab restoranist NOK NOK
Tallinna vanalinnas, legendaarse kino Sõpruse vastas aadressil Vana-Posti 7 on tähelepanelik möödakäija suurte klaasakende taga juba mõnda aega märganud elavat askeldamist. 1914. aastal valminud juugendstiilis maja fassaadil teevad suuri silmi kaks öökulli, kes on restorani NOK NOK head haldjad.
Haaga-Helia Eesti sügissemestri koolituskalender
Kui eelmises numbris enne suurt suve andsime veel ainult vihjeid koolituste teemade kohta, siis nüüd oleme valmis avaldama kogu sügissemestri kalendri ehk koolituste teemad, koolitajad, kohad ja ajad õppeaasta algusest aastavahetuseni.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Seekordses Reisimaailma numbris tutvustab Thea Karin Peterburis Vassili saarel asuvat Solo Sokos Hotel Palace Bridge, mis kuulub Soome tuntuimasse ja suurimasse hotelliketti Sokos, ning restorane Sevilla ja Dans Le Noir?.
Juba kümnes Viru folk sai ajalooks
Igal aastal on Viru folgil olnud kindel teema, seekord pühendati kava Soome 100. sünnipäevale. Põhjanaabrite muusikat ja kultuuri tuli Käsmu tooma kaksteist kollektiivi, lisaks 29 meie folkansamblit ja artisti.
Tabula rasa ja kivi aeg Paikusel
Mäeotsa talus Paikusel leidis selle aastal juulikuus esimest korda aset rahvusvaheline skulptuurisümpoosion „Kivi aeg”, organiseerijateks kunstnik Vitali Gnatjuk Uuralist ning Pärnu Fabergé seltsi esinaine ja kunsntik Tiina Ojaste.
Uut ja vana – Viljandi folk 2017
Tänavune Viljandi pärimusmuusika festival oli kantud numbrist 25 – ilus vanus noorele inimesele, kuid juba päris soliidne iga ühele Eesti populaarseimale festivalile. Baltikumi suurima pärimusmuusikapeo muljeid jagab Siiri Merila-Hubbard.
Madeira saarestik
Madeira saarestik on mitu sajandit meelitanud turiste kauni tervendava loodusega. Madeira saar on ideaalne sihtkoht neile, kes armastavad aktiivset puhkust. Neile, kes aga soovivad türkiissinise merega liivaranda väisata, on võimalus külastada lähedal asuvat Porto Santo saart.
Vanamõisa vabaõhukeskus
Tallinnast kümneminutilise autosõidu kaugusel Saue vallas asub Vanamõisa vabaõhukeskus, millest on saanud ümbruskonna, aga ka kaugemalt tulnud inimestele mõnus vaba aja veetmise koht. Siin peetakse koolide ja lasteaedade lõpupidusid, pulmi, ettevõtete sündmusi, kontserte, sõpruskondade piknikke, puhatakse oma peredega ja käiakse lastega mängimas.
Silvi Bljumovitš: Ajad ja olud muutuvad, miski pole igavene
Silvi Bljumovitš alustas turismis tegutsemist juba ülikooliaastatel, tehes suvevaheaegadel Inturistis giiditööd. Aastatel 1974-1988 töötas ta seal giid-tõlgina, seejärel 1989-1990 Eesti-Soome ühisettevõtte Baltlink peadirektori abina. 1990. aastal valiti Silvi Eesti Turismifirmade Liidu tegevdirektoriks, 1993-1999 oli ta turismiameti peadirektor ja alates 1999. aastast on reisibüroo Balti Silver Reisid OÜ tegevdirektor.
Donald Visnapuu: Pole midagi alalisemat kui ajutine!
Donald Visnapuu oli Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu esimene tegevdirektor ning juhtis liitu ligi 18 aastat, 1992-2009. Paljud tema eakaaslased mäletavad Donaldit kui Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva (EÜE) juhti. Need, kes Donaldiga lähemalt kokku on puutunud, teavad teda kui kindla sõnaga meest, aga ka mõnusat kolleegi ja head kaaslast.
XIII Hiiu Folk oli helge ja päikeseline
Riina Tobias kirjeldab folgil toimunut. Suurematel lavadel ja väiksemates kohtades astusid laste ja noorte aastale kohaselt üles noored muusikud, Suuremõisa lossis Kärt Tomingas ja Külli-Katri Esken, Kassari kiigeplatsil Duo Malva & Priks. Kõige rohkem publikut meelitasid kiigeplatsile Melanhoolsed Meestelaulud, Antsud ja Untsakad, Rootsi punt Lekarerätten ja Väikeste Lõõtspillide Ühing.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee