logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (142) 2/2017
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Saaremaa valmistub külastajate vastuvõtuks
Kevadises Reisimaailma numbris teeme tutvust Muhu- ja Saaremaa erinevate spaade, majutus- ja söögikohtadega.
Meretagune pealinn Kuressaare
Turvaline ja tervislik meretagune pealinn on koduks pea neljateisttuhandele elanikule. Suvisel ajal aga suureneb nii Kuressaare kui kogu Saaremaa lühemat ja pikemat aega siin puhkust veetvate inimeste arvelt ligi kahekordseks. Nii tutvustab Kuresaart selle linnapea Madis Kallas.
Tule Saaremaale
Et muuta oma Saaremaa reis tõeliselt meeldejäävaks, tuleb hakata juba varakult reisiplaane tegema. Selleks, et planeerimine ladusamalt läheks, on Reisimaailmas olemas vihjed ööbimis-, söömis-, vaatamisväärsuste ja ürituste kohta.
Spaaremaa Wellfest kutsub puhkama!
Köik kena algab spaast ja saunast! Saaremaa on Eesti kõige pikemate kuurorditraditsioonidega paik. Täna tegutseb Saaremaal kaheksa eriilmelist spaahotelli 365 erineva hoolitsuse ning 55 erineva sauna ja basseiniga. Spaaremaa Wellfest toimub 26.–30. aprillil.
Koost Muhu Resto
Mandrilt praamiga Muhumaale jõudes ja sealt edasi Saaremaa poole siirdudes tehakse tavaliselt esimene peatus Liival. Küla keskel on kohe mitu silma jäävat kohta: kauplus, pruulikoda, Huba – Hea Kohvi Tuba, kohvik Koek & Moes Muhu, Muhu Pagarid, Kalapood, Koost Muhu Resto. Seekord kirjutatakse Reisimaailmas viimasest.
Saaremaa Spaa Hotellid
Saaremaa Spaa Hotellides Meri ja Rüütli täidetakse ka kõige nõudlikumate era- või ärikülastajate soovid. Mõlema hotelli esimesel korrusel asuvad mugavad lobby-baarid, kus saab kohvitassi juures lugeda värskeid ajalehti-ajakirju või kohtuda rahulikus keskkonnas sõprade-tuttavatega.
Tehumardi Puhkekeskus
Neile, kes otsivad looduslikult kaunis ja merele lähedal asuvas kohas peatuspaika, sobib ideaalselt Edela-Saaremaal Sõrve poolsaare alguses mändide ja kadakate vahel olev Tehumardi Puhkekeskus.
Hotell Saaremaa Thalasso Spa
Ainuke klassifitseeritud tärnihotell Saaremaal – Hotell Saaremaa Thalasso Spa – kutsub nautima tärkavat kevadet looduses ja mere ääres! Hoolitsuste pakkumisel lähtutakse sellest, mida leitakse aastaaegade ringkäiku arvestades meie looduse varaaidast.
Pilguse Mõisa saamislugu
Endise rüütlimõisa uus elu algas aastal 2000, kui põhjalikult renoveeriti Pilguse mõisa karjakastelli põhjatiib. Nüüd on majas 80 külalisele kasutada seminari- ja peosaal. Kastelli lõunatiivas valmis juulis 2001 külalistemaja kuni 56 ööbimiskohaga.
Arensburg Boutique Hotel & Spa
Meeldejäävaid elamusi, privaatsust ja personaalset teenindust on juba viisteist aastat oma külalistele pakkunud Arensburg Boutique Hotel & Spa.
Arensburgi Meedla Koda
Kuressaare vanalinna peatänaval, ajaloolise hõnguga hoones olevad Arensburgi Meedla Koja kaasaegsed peosaalid ja konverentsiruumid on ideaalsed pulmade, sünnipäevade, õhtusöökide ja muude tähtpäevade tähistamiseks.
Arensburgi külalistemaja
Kuressaare vanalinna hubases Arensburgi külalistemajas on kümme mugavustega numbrituba.
Saaremaa Veski – kohalike maitsete restoran
Kuressaare vanim söögikoht asub omanäolises tuulikus, kus pakutakse külalisele saaremaist söögi- ja joogipoolist.
Classic Kohvik ja Pitsa
Classic Kohvik ja Pitsa on hubane vanalinna kohvik, mis on Kuressaare peatänaval kliente rõõmustanud juba aastast 1998. Kohvikus on tähtsal kohal hea kohv ja kohvikõrvane.
Arensburgi restoranid
Arensburgi hotelli ajaloolises majaosas asub Arensburg Restoran ja modernses pooles Lounge Muusa. Suvel ühendab restorane Kuressaare linna kauneim purskkaevuga Päikeseterrass.
Kuressaare Linnahotell
Südalinna ja lossipargi vahetus läheduses asuv Kuressaare Linnahotell, kus pakutakse sõbraliku hinnaga majutust aastaringselt, valmis 2002. aastal.
Arensburg ja laevakohvikud
Alates möödunud aasta oktoobrist toitlustab Arensburg OÜ suursaarte ehk siis Saaremaa ja Hiiumaa vahel sõitvatel parvlaevadel reisijaid.
Prantsuse köök – värskus, maitse ja mitmekesisus
Lõuna-Prantsusmaal asuva Carcassonne’i kokad pakkusid 9. märtsil Viru Keskuse kohvikrestorani Lyon külalistele traditsioonilist prantsuse õhtusööki.
Ülemaailmne gurmaanide päev
Kolmandast Goût de / Good France üritusest, mis toimus tänavu 21. märtsil, võttis osa viie kontinendi kaks tuhat kokka, nende seas Tallinna, Tartu, Pärnu ja Haapsalu kaheteistkümne restorani peakokad ning Tallinna teeninduskooli õppurid.
Vaarao kuld sadamakail
Stockholmis Frihamni kruiisiterminalis võib kuni 23. aprillini näha näitust „Tutanhamon – haud ja aarded”, seda tasub Eestistki vaatama minna.
Meremeeste maksuerisused ehk tulevadki
Tallinna 17. meremess oli senistest suurim. Peaasjalikult paatide ja paaditarvete päralt, võõrustas mess tänavu arutelu „Mereriik Eesti – väljakutsed ja võimalused”. Pooleks jagatud arutelu algas meremajandusega.
Silja Line’l täitus kuuskümmend aastat
Juubelit tähistatakse parvlaevade Silja Serenade, Silja Symphony, Galaxy ja Baltic Princessuue uue menüüga. Piduliku viiekäigulise lõuna esimesed nautijad olid ajakirjanikud, reisijad saavad seda proovida alates 1. aprillist kuni selle aasta viimase päevani.
Muljeid selle aasta turismimessilt
Siiri Merila-Hubbard jagab Eesti ja Baltimaade vanima (kahekümne kuuendat korda!) ja suurima turismi iga-aastase tähtsündmusel – Tourestil – nähtud muljeid. Tänavust messi külastas 28 465 inimest.
Torun – avastus teel Põhja-Poolasse
Alo Põldmäe otsustas aasta tagasi valida enda jaoks uue turismimarsruudi, mis viis teda koos Tensi Reiside grupiga Põhja-Poolasse. Suurejoonelisi muljeid ühest imelisest, ajaloo- ja kultuuripärandist rikkast linnast, on ta talletanud oma reisikirja.
Ennekuulmatu lugu – Maailma Parim Karlsson tantsib balletti!
Läti Rahvusballett tõi esimese muusikateatrina maailmas Karlssoni ja Väikevenna lustakad lood lavale balletivormis. Kuidas see hulljulge lavastus sündis, saab lugeda intervjuust, mille kultuuriajakirjanik Riina Luik tegi Läti Rahvusballeti kunstilise juhi ja lavastuse koreograafi Aivars Leimanisega.
Haaga-Helia Eesti 2017 kevad juba tõi ja toob veel uut
Poolteist aastat on korraldatud Hospitality Insiders Club Estoniat, kus korra kvartalis kohtuvad peamiselt külalislahkusettevõtete kesktaseme juhid. Veebruari keskpaigaks sündis idee kokku kutsuda uus klubi (GM – General Manager), kuhu oodatakse vähemasti Tallinna, aga miks mitte ka hotellijuhte mujalt Eestist.
Jüri Toomel: Selleks, et turismis töötada, on vaja maailma kogeda ja mõista
Reisimine on Jüri Toomeli loomulik ja lahutamatu osa tema elust. Teisiti tema meelest ei saagi, sest maailma kogemata ja mõistmata ei ole võimalik turismivaldkonnas nii pikka aega töötada, ammugi veel turismi õpetada.
Maret Reinmets: Õige asja eest tuleb julgelt seista ja targalt tegutseda!
Maret Reinmets on ühel või teisel moel turismis toimetanud ligikaudu pool sajandit. Ta on olnud giid, reisisaatja ja rühmajuht, töötanud pikka aega Eesti Vabariikliku Turismi- ja Ekskursiooninõukogu (EVTEN) all- ja õigusjärglastes asutustes.
Euroopa ravikindlustuskaart on kasulik abimees
Euroopa Liidus liikumine on reisijate jaoks tehtud võimalikult lihtsaks. Õnnetuste ja ootamatute terviseprobleemide eest ei ole aga keegi kaitstud. Euroopa ravikindlustuskaart on abimees, mis aitab haigestumise või õnnetuse korral vähendada kulutusi arstiabile.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee