logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (23) 1/2000
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk. 6 - 8
Konverents "Turism ja haritus"
Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzis toimus konverents "Turism ja haritus", millest võtsid osa täiendkoolituse võimalustest huvituvad turismitöötajad ning koolitust pakkuvad asutused. Pärnu kolledzi projektijuht Tiit Kask analüüsis oma ettekandes täiendkoolituse olemust ja eesmärke, hariduse tagamise võimalusi ja vahendeid. ETFLi juhatuse liige Andres Huul kõneles ETFLi osast täiendõppes ja pidas üheks täienduskoolitust vajavaks rühmaks neid, kes pakuvad maaturismi teenust. Heli Toomani ettekande teema oli Pärnu kolledzist kui avatud koolitusteenuse pakkujast. Pärnu koolitusturu uuringut tutvustas Pärnumaa ettevõtluskeskuse juhataja Raiko Gustavson. Hotelli Strand turundusjuht Tõnu Steinberg õppis Haaga Instituudis ning analüüsib välismaal õppimise plusse ja miinuseid.

Lk. 16 - 17
Maaturismi strateegia
Maaturismi strateegia alane konverents toimus TOURESTi raames. Maaturismi vastu on huvi suur, sest see on oluline osa kogu Eesti turismist, pealegi on maaturism üks võimalus lahendada sotsiaalseid ja tööhõivelisi probleeme. Paraku maaturismi toode veel ei toimi, suuremad reisikorraldajad kurdavad, et nad ei saa vajalikul määral infot. Vajalik on luua maaturismi katusorganisatsioon, kes hakkab toote pakkujate, turustajate ja müüjate vahelist koostööd organiseerima. Olulised valuprobleemid maaturismis on ka tarbijakaitse, käibemaks, järelevalve, infovaegus jne.
Lk. 18 - 19
Lumeleopard Jaan Künnap
Jaan Künnapil on kolm põnevat huviala, lähemalt on artiklis juttu alpinismist. Jaan Künnapile on antud ka alpinistide aunimetus - lumeleopard, seepärast on ta just õige mees omanimelises alpinismikoolis noori õpetama. Kellest saab alpinist, mis tähendab tõeline väsimus, mis on kaljuronimine - artiklis on juttu sellest ja paljust muustki.
Lk. 22
Kus teil on WC?
Artikli autor Kirill Teiter puudutab olulist teemat: turismilinnas Tallinnas ei ole piisavalt palju avalikke käimlaid, kui turist juhtub hädas olema, ei oska kohalik inimene teda kuidagi aidata. Kuid taoliste asjade eest hoolitsemine on linnavalitsuse mure. Kui tahame, et Tallinnasse rohkem turiste tuleks, peame ka pisiasjadele mõtlema.
Lk. 34 - 35
Kalamehe hing ihkab Norrasse
Põhjamaadesse võib kalale minna nii suvel kui talvel, artiklis on juttu sellest, kuidas Eesti kalamehed Põhja-Soomes ja Norras kala püüdsid. Reisiseltskond jagab kasulikke näpunäiteid neile, kellel taoline retk plaanis on.
Lk. 38 - 39
Iga klient on VIP
VIP Reisid on suhteliselt väike reisibüroo, kuid oma olemasoluga on tõenduseks, et ka väikesed bürood võivad edukalt töötada. VIP Reisid perenaine Katrin Virkus peab väga oluliseks seda, et reisi müüja peab olema ise palju reisinud, sest klient tahab minna puhkama, mitte tundmatute probleemidega maadlema. Nimi VIP ei tähenda sugugi seda, et teenindatakse ainult väga tähtsaid isikuid, vaid hoopis seda, et iga klienti teenindatakse kui väga tähtsat isikut.
Lk. 40 - 42
Tuneesias eksootikat jahtimas
Rahvusvaheline reisikorraldusfirma DETUR korraldas tutvumisreisi kahe suhteliselt uue sihtpunkti - Djerba saare ja Mahdia - ja seal asuvate DETURiga lepingulises vahekorras olevate hotellide tutvustamiseks. Osa võtsid firmad, kes organiseerivad turismireise Tuneesiasse. Seetõttu oli peatähelepanu pööratud ülevaate saamisele hotellidest, kuid loomulikult tutvustati kõike, mis Tuneesiale omane. Eestlase jaoks on Tuneesia kõige lähem tõeliselt eksootiline maa, mis on ka odav ja turvaline
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee