logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (26) 4/2000
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk. 4 - 5
Kopteriga Tallinnast Helsingisse
5. mail alustas reisijate teenindamist regulaarne kopteriliin Tallinna ja Helsingi vahel. Kopteriliin on maailmas üsna ainulaadne nähtus, kuid väga mugav ja kiire liikumisviis. Tallinna kopteriterminal asub Linnahalli merepoolses osas ning kasutatavad kopterid on töökindlad ja mugavad, korraga võtab kopter peale 12 reisijat. Lend ühest linnast teise kestab vaid 20 minutit.
Lk. 6
MTÜ Eesti Maaturism
Hiljuti loodud Eesti Maaturism ühendab kõiki maaturismiteenuse pakkujaid eesmärgiga anda oma liikmetele igakülgset abi turismitoodete ja teenuste müümisel. Hetkel on organisatsioon alles kujunemisel, kuid kuna esimesel aastal on ka riigi toetus, siis suudetakse oma rolli mõistuse ja jõudude ühendajana, ideede genereerijana ja edasiviivate uuenduste tegijana täita. Eesti Maaturism korraldab oma liikmetele ka kursusi ja koolitust.
Lk. 9
Ajalugu on Eesti trump
Eesti Vabariigi peaminister Mart Laar pakub turismimajanduse arendamiseks mitmeid võimalusi, üks olulisemaid on rohkem ära kasutada meie ajalugu, mis on rikas sündmuste poolest. Neid sündmusi tuleb osata välja pakkuda välisturistile, sest meie riigi ajalugu on osa paljude teiste riikide ajaloost. Ajaloomälestiste kaudu tuleb meie ajalugu atraktiivseks muuta, samas ka rajada nende lähedusse külaliskeskusi. Rohkem tähelepanu tuleb pöörata ka meie ajalooteadvuse edendamisele.
Lk. 10 - 11
Siseturismi mess MATKAMIKS
Paide kultuurikeskuses peeti juba neljandat korda messi, mis on suurepärane võimalus nii reisikorraldajatele kui ka reisihuvilistele saada infot sellest, milliseid tooteid ja teenuseid Eesti siseturismis pakutakse. Messi raames peeti ka vastavat seminari. Oma muljeid avaldavad messist osavõtjad.
Lk. 14 - 15
Veekaitse on elukaitse
Keskkonnaministeeriumi töötaja Harry Liiv tegeleb väga laia küsimusteringiga, mis puudutavad vett ja selle puhtust. Ta on tegev ka mitmete rahvusvaheliste projektide ettevalmistamisega, kuna võtab aktiivselt osa rahvusvaheliste organisatsioonide tööst. Harry Liiv iseloomustab Eesti vee olukorda, kasutust, reostusi, eurodirektiive ning meie sellealast rahvusvahelist koostööd teiste riikidega.
Lk. 24 - 26
Hotell Viru uueneb
Hotell Viru sai endale uue hotelliesise väljaku ning fuajee. Hotelli majutusdirektor Anu Soosaar tutvustab olulisemaid muudatusi: fuajee on nüüd tänu paljudele istmetele kliendisõbralikum, fuajeesse on toodud ka kõik kliendile esmatähtsad teenindused. Uuenenud on ka hotelli baarid ja numbritoad, senisest mugavam on konverentsituristidel. Alates hotelli erastamisest 1994. aastal on Hotell Virusse tehtud investeeringuid 270 miljoni krooni ulatuses.
Lk. 28 - 29
Restorani direktor Toomas Teeväli
Hotell Virus alustas Toomas Teeväli üheksa aastat tagasi korrakaitse nooreminspektorina, siis hakkas õppima samas hotellis kelneriametit, hiljem töötas juba baarmenina ning edasi mööda ametiredelit tõusvas joones, kuni eelmise aasta aprillis sai temast restorani direktor. Toomas Teeväli järgib oma töös põhimõtet, et toode ja klienditeenindus peavad ideaalses korras olema.
Lk. 30 - 31
Mare Balticum Trophy 2000
Neljandat kevadet järjest korraldati rahvusvaheline võistlus Läänemerel seilavate reisilaevade kokkadele, kelneritele ja baarmenidele. Laevafirmat esindavad võistlejad pidid näitama oma oskusi nii teoorias kui praktikas. Asjatundlik zürii hindas toitude ja jookide valmistamist rangelt. Võistluse üldvõitjaks kuulutati Estline, kes sai kokkuvõttes kõige rohkem auhinnalisi kohti.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee