logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (24) 2/2000
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk. 6 - 7
Loodus on imeline varalaegas
Veljo Ranniku räägib Eesti loodusest tarbija seisukohalt. Meie riigi rikkuse alus on mets, sest ilma metsata ei ole ka jahindust. Paljud meie metsad ongi raieküpsed, probleem on selles, et metsa tahetakse küll rahaks teha, kuid uut metsa istutatakse vähe. Põhjus on lihtne – metsaistutus on pikaajaline ja kallis investeering. Jahiturism on meil tagasihoidlik, kuna metsad on omanikele tagastatud ning need pole jahindusest alati huvitatud. Kuigi meie metsades on loomi, kellele jahipidamine on paljude riikide küttidele eksootiline tegevus. Veljo Ranniku annab oma hinnangu ka veekogude puhtusele ja turismindusele.
Lk. 28
Rahvusvaheline konverentsiturism
Hotellis Olümpia toimus Tallinna Linnavalitsuse ja Tallinna Turismiameti korraldamisel seminar “Tallinn, Euroopa konverentsilinn”, kus esinesid ka rahvusvahelise konverentsituru asjatundjad. Registreeritud on umbes 20000 rahvusvahelist ühingut, kes korraldavad kokku keskeltläbi 10000 mitmesuguse tasemega kokkusaamist aastas. Olla konverentsilinn – see on suur vastutus, kuid samas annab mainekust ning on arvestatav tuluallikas.
Lk. 10 - 11
Soome turismimess
“Reisimaailma” ajakirjanik küsitles esimesel messipäeval eestlastest osalejaid. Kõigile jättis see mess hea mulje, kuna korralduslik külg oli pisiasjadeni läbi mõeldud. Leiti, et ka meil oleks soomlastelt palju õppida, eriti nende tootemüümise oskust ja atraktiivsust.
Lk. 18 - 19
Travel Park Tallinn
Travel Park Tallinn on turismiuusettevõtluse inkubaator, loodud selleks, et anda arenguvõimalust uutele ettevõtjatele ja turismialastele äriideedele, luua uusi äriühinguid ja aidata tegutseda olemasolevatel äriühingutel. Tegevust alustati Soomes kolm aastat tagasi ning on juba näidanud oma vajalikkust ja tugevaid külgi. Eestis alustati arusaamisest, et meie turismi oluline pidur on praegu puudulik tootearendus
Lk. 22 - 23
Koostöövõimalused Shveitsi hotellikoolidega
Shveitsis asuvad maailma parimad ingliskeelsed hotellikoolid. Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakool, kes samuti tegeleb uute arengusuundadega, organiseeris tutvumisreisi Shveitsi, et saada kogemusi ja uurida koostöövõimalusi.
Lk. 24 - 26
Hotell, kus müüakse tervist
Tallinna Olümpiapurjespordi keskus Pirital on oma 20 tegevusaasta jooksul teinud läbi palju muudatusi, kuid säilitanud oma suunatuse spordile. Keskuse põhituumiku moodustavad praegu hotell Pirita, puhkekeskus basseinide, saunade ja solaariumitega, sportimisvõimalusi pakkuvad firmad ja jahisadam. Kuna pakutakse komplekseid teenuseid, on moodustunud püsiklientuur.
Lk. 32 - 33
Restoran Shoti klubi
Tallinnas asuv restoran pakub oma külastajatele nii mõnusat ajaveetmist, aga ka klubilist tegevust ning pidude korraldamist. Restoran on sisustatud eelkõige kliendi mugavusele mõeldes ning suveperioodil on külaliste kasutuses ka kaunis aed ja terrass. Restoranis saab maitsta ka ehtsaid shotipäraseid toite, menüü on rikkalik ning samas taskukohane. Esinduskauplus ja baar on Eesti suurima viskivalikuga paigad.
Lk. 40 - 44
Troopiline paradiisisaar Sri Lanka
Oma muljetest räägib Helkama Auto omanik Ants Allik. Sri Lanka pakub turistidele tõeliselt eksootilisi elamusi. Omapärane ja rikas on loodus, palju on templeid ja kloostreid. Kuna see maa on budistlik, siis erineb ka olustik sellega seoses tunduvalt kristlikest maadest Ants Allik räägib Sri Lanka autodest, transpordist, liiklusest, rahvastikust, tööjõust ja paljust muust.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee