logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (46) 1/2003
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Lk 8 - 10
Tallinnast kolme tunniga Pariisi.
Estonian Air avab sel kevadel uue regulaarliini Pariisi: alates 30. märtsist saab igal pühapäeval, teisipäeval ja neljapäeval Tallinnast vahemaandusmiseta lennata Pariisi ja tagasi. See lennuliin sobib nii Pariisi külastamiseks, aga ka sealt reisi jätkamiseks. Eriti sobib otselend Pariisi neile ametnikele, kes kiirustavad Brüsselisse, kuna TGV rongiga võtab kohale jõudmine vaid pisut üle tunni. Pariis on eestlastele alati olnud meelepärane reisisiht, pealegi pakub Prantsusmaa eeloleval suvel mitmeid Eestiga seotud põhjuseid sinna lennata. Lisaks regulaarliinidele teeb Estonian Air ka tellimuslende.
Lk 11
Eesti osales Euroopa suurimal turismimessil
EAS Turismiagentuur esitles Eestit eelmise aasta lõpus toimunud ainult turismiettevõtlusele suunatud rahvusvahelisel turismimessil World Travel Market 2002, mis toimus ExCel messikeskuses London Docklandis. See mess on turismiprofessionaalide hulgas hinnatuim turismimess Euroopas, Eesti on olnud messil esindatud alates 1993. aastast. Eestit tutvustava ekspositsiooni koosseisus esindasid Eestit lennufirma Estonian Air, mitmed reisifirmad ja suurhotellid ning Tallinna Ettevõtlusamet. Eesti messiboksi vastu tunti elavat huvi.
Lk 12 - 14
Aastalõpp 2002 Hollandis
Aastalõppu võib tähistada mitmeti, üks põnevamaid võimalusi on võtta uut aastat vastu reisil olles, et kogeda seda, millised on aastavahetuse pidustuste traditsioonid teistes maades. Milline oli Holland ja Amsterdam aasta viimasel ja uue aasta esimesel päeval? Autori nägemust mööda kontrastiderohke - siin korraldatakse Euroopa suurim ilutulestik, siin pidutsetakse tänavatel ohjeldamatult, kuid siin tervitab uusaastahommik esimesi tänavale tulijaid meeletu prahikogusega, mis öist pidu veel nädalaid meelde tuletab.
Lk 20 - 22
Poola ja Eesti vahelised turismisidemed arenevad
Poola Suursaatkonna Majandusosakonna kaubandusnõunik Slwomir Strzalowski, kes veedab viimastel aastatel oma puhkust Lõuna-Eesti talus, on võtnud oma südameasjaks ka Eesti ja Poola vahelise turismi arendamise. Poola ja Eesti turismikontaktide arendamiseks on juba palju tehtud (ärimeeste kohtumised, Poola turismi esitlus Tallinnas, otsekontaktide loomine Eesti maakondade ja Poola vojevoodkondade vahel jne), kuid tulevikku vaadates on turismi arendamiseks veel palju võimalusi. Poola turismifirmad tutvustavad end ka turismimessil Tourest 2003.
Lk 24 – 25
Grand Hotel Tallinn
Tallinnas, Toompuiestee ja Paldiski maantee nurgal asuv hotell on alates oma sünnihetkest olnud üks Tallinna esindushotellidest. Mõni aasta tagasi toimus hotellis põhjalik renoveerimine ning valmis juurdeehitus. Hotelli külastajate ja Tallinna elanike käsutuses on hotelli kohvik Mademoiselle, restoran Le Paris, modernne Eiffel Club ja hubased konverentsiruumid. Fakt, et Grand Hotel Tallinn asub Tallinna vanalinna vahetus läheduses, annab nii külastajatele kui ka siin peetavatele konverentsidele ja pidulikele tähtsündmustele hinnatava lisaväärtuse.
Lk 28 - 29
Mustamäe Kaubanduskeskus
Kadaka turg oli eriti tuntud just ostuturistide seas, nüüdseks on kunagine turg muutunud esinduslikuks ja ilusaks kaubanduse ja toitlustuse kompleksiks: lisaks Prisma kaubanduskeskusele asub siin ka Aresco Toitlustus OÜ-le kuuluv toitlustuskompleks. Mustamäe toitlustuskompleks koosneb tervest reast erinevate funktsoonidega söögikohtadest, mis asuvad küll üksteisest eraldi, kuid moodustavad ühtse terviku: kohvik, kiirtoidu osa, internetikohvik, steakhouse, baar, õllelett ja suitsetajate söögituba. Iga klient saab ennast siin vastavalt oma harjumustele ja eelistustele hästi tunda ning mõnusalt aega veeta.
Lk 40 - 42
Baltimaade suurim Mazda keskus asub Tallinnas
Esma Auto uus Mazda müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas paldiski maanteel avati pidulikult eelmise aasta novembris pärast paar kuud kestnud sissetöötamise ja tutvumisperioodi. Uus Mazda keskus asub kaasaegses ja avaras hoones, mille klaasfassaad annab võimaluse imetleda müügisaalis välja pandud uusi autosid. Juba esimene kuu näitas, et kohavalik oli õnnestunud - müüginumber kasvas oluliselt nii uute autode kui ka kasutatud autode osas. Kliendid hindavad võimalust osta Mazda esindusest ka pruugitud autosid, kuna siit ostes on ostu kvaliteet garanteeritud. Mazda esindus tagab kliendile ka igakülgse ja kvaliteetse teenuse autohoolduses ning pakub autohuvilistele pidevalt mitmeid meeldivaid üllatusi.
Lk 35 - 39
Eesti sees on mitu väikest Eestit
Detsembris 2002 toimus Pärnu uues Kontserdimajas Pärnu 7. turismikonverents "Päranditurism ja turismipärand", mille korraldas Pärnu Linnavalitsus koostöös reisibürooga Reiser. Konverentsi esimese päeva hommikusessioonil kõnelesid päranditurismi asjatundjad Eestist, pärastlõunasel sessioonil käsitletud teemad tutvustasid naaberriikide (Leedu, Läti, Soome) turismipärandit ning õhtusessioon oli pühendatud pärandile Pärnu moodi: merekuurortide ajaloole, Pärnu muuseumile kui linna identiteedi kandjale, pärandi taastamisele ja tunnetamisvajadusele. Konverentsil esinesid huvipakkuvate mõtteavaldustega kunstnik Signe Kivi, ETFLi asepresident Daisy Järva, Taru abilinnapea, Hansakomisjoni esimees Hannes Astok, AS Kihnurand juhatuse liige Annely Akkermann, Võru hotelli Tamula juhataja Eda Veeroja ja Hiiumaa muuseumi direktor Urmas Selirand. Nii Pärnus kui ka kõikjal Eestis annavad päranditeemalised reisipaketid palju võimalusi turistide ligimeelitamiseks.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee