logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (49) 4/2003
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Lk 24 - 26
Hansabuss ostis TAK Reisid
See, et Hansabuss ostis TAK Reisid, annab eelkõige häid muutusi kliendi jaoks, kuna liidetakse kahe bussifirma kõik head omadused, Hansabussi eliitbussidele lisanduvad ka soodsama hinnaga bussid, seega klient saab nüüdsest ühest firmast osta "seinast seina" teenuseid: kogu valik ühest kohast. Hansabuss pakub kvaliteetset täisteenust nii suurte kui väikeste bussidega. Kvaliteedi tagab bussipargi eeskujulik korrashoid kui ka personali igakülgne erialane koolitus
Lk 5
Pärnumaa infovõrgustik
Pärnumaal võeti tõsiselt käsile üks turismi seisukohast väga oluline valdkond: turismi- ja puhkemajanduse alane infovõrgustiku kontseptsioon. See kontseptsioon haarab seitset turismimarsruuti Pärnumaal ning nüüdsest juhatavad Pärnumaa teedel reisivaid huvilisi 72 pruunipõhjalist viita ajaloo- ja kultuuriväärtuste juurde ning looduskaunitesse kohtadesse.
Lk 11 - 13
Turismikoostöö Baltikumis
Tallinna Matkamajas toimus rahvusvaheline konverents "Kultuuriturism Baltimaades", mille korraldajateks olid UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon ja EAS Turismiagentuur. Konverentsil esitleti Eesti, Läti ja Leedu rahvuslike töögruppide poolt koostatud ühisdokumenti "Baltimaade kultuuriturismi poliitika" ning arutati kolme riigi koostöövõimalusi kultuuriturismi arendamisel.
Lk 14 - 15
Tallinna Turismiinfokeskus
Tallinna Turismiinfokeskust külastas 2002. aastal üle 73000 turisti, seetõttu jäid olemasolevad ruumid väikeseks. Alates selle aasta maist asub turismiinfokeskus uutes avarates ruumides aadressil Kullassepa 4 / Niguliste 2. Tallinna Turismiinfokeskuses on neli arvutitöökohta ning infot jagatakse seitsmes keeles, lisaks sellele veel puuteekraan, mille abil saab tutvuda Tallinna viies keeles oleva koduleheküljega.
Lk 30 - 31
Põlvamaa reliikvia on vabadus
Põlvamaa kui turismisihtkoha teadvustamiseks töötati Põlvamaal välja turukommunikatsiooni strateegia ning korraldati küsitlus interneti teel. Põlvamaa peamiseks väärtuseks on looduslik mitmekesisus ja selle baasil loodud puhkusekohad - Ahja ja Võhandu jõgi, Taevaskoja, Meenikunno ürgraba, Peipsi, Setomaa jne.
Lk 32 - 33
Ajalooline Postitee
Vanemad andmed Postiteest, mis ühendas Tartut Vastseliina ja Venemaaga, pärinevad juba Rootsi ajast. Postitee tagas ka Tartu ja Võru vahelise regulaarse postiühenduse. Praegu läbib kitsuke tee ajaloohõngulisi paiku, siit leiab rändaja kauneid maastikke ja vaikseid matkaradu, kusjuures paljud paigad on seotud põnevate legendidega.
Lk 34 - 25
Värska sanatoorium
Värska sanatoorium asub Setumaal, Lämmijärve lahesopi kaldal, kus ümberringi on männimetsad ja õhk selle kohal saastamata. Sanatooriumi rajamine sai alguse paarkümmend aastat tagasi, kui lisaks siinsele mineraalveele võeti kasutusele ka kohalik ravimuda. Praegune sanatoorium on renoveeritud, selles on 127 kohta, siin on mõnus nii ennast ravida kui ka lihtsalt puhata. Klientidele pakutakse mitmeid pakette ning tervisepakette on võimalik osta ka järelmaksuga.
Lk 36 - 37
Riigimetsa Majandamise Keskuse puhkemajad Põlvamaal
Riigimetsa Majandamise Keskuse üks olulisemaid tahke on loodushariduse andmine ning puhkevõimaluste loomine Eesti riigimetsades. Põlvamaal, Räpina-Värska puhkealal asub kolm puhkemaja: Ilumetsa jahimaja, Kõverajärve puhkemaja ja Mäe puhkemajad.
Lk 41 - 43
Tallinnast Silja Line´i laevaga Kesk-Euroopasse
Suveperioodil sõidab Silja Line`i laev GTS Finnjet kolm korda nädalas otse Tallinnast Saksamaale, Rostocki. Laevasõit kestab 21 tundi ja on mugavaim võimalus Eestist Kesk-Euroopasse jõudmiseks. Klientidele pakutakse koos majutusega ka soodsat auto ülevedu, soodsaid autopakette, mugavaid puhkusepakette ja palju muud.
Lk 21 - 23
Tuhanded järved ja lummav ajalugu Warmia-Masuurias
10-14. maini võõrustas Warmia-Masuuria vojevoodkond rühma Eesti turismifirmade töötajaid. Piirkonda iseloomustab maastikuline mitmekesisus, poolakad kutsuvad seda kanti tuhandete järvede maaks. Veel kirevam on maakoha administratiivne ja poliitiline minevik. Kõik Euroopa suuremad sõjad on siit üle käinud, Masuuria soodes on sumbanud nii Teutooni Ordu rüütlid, Napoleoni sõdurid kui ka nõukogude punaväelased, kõnelemata Hitlerist, kes II Maailmasõja käigus siin resideerus Hundikoopaks nimetatud peakorteris.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee