logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (52) 7-8/2003
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Lk 32-35
Pühajärve Puhkekeskus
Pühajärve Puhkekeskuse tegevus on suunatud põhiliselt kolmele sihtgrupile - konverentsituristile, taastusravikliendile ning tavapuhkajale. Kaunile mõisahoonele on ehitatud lisaks kaks korpust, puhkekeskuses on 80 tuba, 12 sviiti ning uudisena ka nelja- ja kaheksakohalised naridega tudengitoad. Korraga saab siin majutada 200 inimest.
Pühajärve Puhkekeskus asub Lõuna-Eesti tuntuimate turismimagnetite (Pühajärv, Kuutsemäe, Otepää, Kääriku jne) läheduses, seega saab siin nii puhata kui ka tervist parandada igal aastaajal.
Lk 16-19
Via Hanseatica - arenguvöönd Eestis
Via Hanseatica on üle-euroopalise transpordivõrgustiku (Pan-European Network) koosseisu kuuluva nn Kreeta koridori nr 1A ametlik tiitel. Via Hanseatica ühendab omavahel regionaalseid ja rahvusvahelisi keskusi, kulgedes Peterburist läbi Narva, Jõhvi, Tartu ning Valga Riiga, sealt edasi Mitmete suurlinnade kaudu Hamburgisse. Tartus toimus konverents, kus tutvustati Via Hanseatica olemust, strateegia põhipunkte ning eeldatavat mõju Eesti turismindusele.
Lk 5 - 9
Turismi arengu konverents Laulasmaal
Vastavatud Laulasmaa SPA konverentsisaalis toimus "Äripäeva" korraldatud turismi arengu konverents, mille läbivaks teemaks oli meie turismistrateegia kujunemine seaoses astumisega Euroopa Liitu.Eestil on ülejäänud Euroopaga küll pikaajalised turismisidemed, kuid alates järgmisest aastast ootavad turismitöötajaid mitmed uudsed asjaolud, mis võivad mõjutada meie turismindust - näiteks muudatused piiriületamises või tugevnev konkurents nii konverentsi-, ravi-, meelelahutus- kui ka loodusturismi valdkonnas.
Lk 50 - 51
Viru hotelli konverentsikeskus
Viru hotelli vastne konverentsikeskus planeeriti ja ehitati nii, et kuuest ruumist kolm jäid hoone vanasse osasse, kolm aga asuvad eelmiste vahetus naabruses uues kõrvalehituses. Kokku mahutavad konverentsisaalid kuni 900 inimest, kõige suurem saal mahutab kuni 460 inimest. Konverentsiruume on kokku kuus, kuid helikindlate vaheseinte abil saab nende suurusi muuta ning klient saab valida koguni üheteistkümne erinevat ruumikombinatsiooni vahel.
Lk 48 - 49
Amarillo - kohtumispaik lahedas miljöös
Tallinna restoranidest üks omanäolisemaid on Amarillo, mis sügisel remondijärgselt taas oma uksed avas. Amarillo on stiilse ja kindla kontseptsiooniga restoranide ja ööklubide kett, kus erinevaid restorane ühendavad äriidee ning kindlad tooted. Tallinnas, Viru hotellis asuvas Amarillo restoranis on 330 kohta (koos siseterrassiga), siin saab rõõmsas ja vabameelses õhkkonnas meeldivalt aega veeta.
Lk 11 - 12
Reisibürood pidasid sünnipäevi
Novembri alguses tähistas VIP Reisid oma kümnendat sünnipäeva, kusjuures parimaks sünnipäevakingiks peavad reisibüroo töötajad seda, et nad kolisid uutesse ruumidesse Maakri tänavale Tallinnas. VIP Reisid on klientide hulgas tuntud kui a la carte põhimõttel reisipakette koostav büroo, kus pakutakse eriti häid suusareise ning mis on muutumas ka omalaadseks reisihuviliste klubiks. OÜ Raeturist on nüüdseks turismiturul olnud juba 15 aastat, reisibüroo töötajad ise peavad seda alles õpiajaks, mille jooksul on saadud turismiprofessionaalideks. Raeturisti põhitegevus on turistide vastuvõtmine ja pakutavate teenuste spekter on väga lai, töö edukuse tagavad usalduslikud ja pikaaegsed töösuhted arvukate partneritega.
Lk 44-45
10. rahvusvaheline toidumess
1993. aastast alguse saanud ja nüüd üleaastase korraldustsükliga toimuv ärilt-ärile tüüpi kontaktmess Tallinna Toidumess on suurimaid Baltikumis. Seekordsel messil osales 180 eksponenti 14 maalt, külastajaid oli ligi kümme tuhat. Toidumessi raames toimusid ka meistrivõistlused parima baarmeni, koka, kelneri, pagari ja kondiitri väljaselgitamiseks. Messipäevi läbivaks võistluseks kujunes lihatoodete konkurss "Jõulutoode 2003", kus testimis- ja hindamisvõimalus anti ka külalistele.
Lk 46/I>
Stipendiumid parimatele õppuritele
Juba kuuendat aastat annab Eesti Hotellide ja Restoranide Liit pidulikult üle stipendiumid parimatele hotelli-, toitlustus- ja turismieriala õppivatele noortele. Sel aastal anti stipendiumid kaheteistkümnele õppurile. Stipendiumifond loodi eesmärgiga väärtustada kutseharidust Eestis ning motiveerida õppivaid noori. Lisaks stipendiumile kindlustatakse selle saajatele edaspidi töökoht kas hotellis või restoranis.
Lk 22-24
Soomaa - vaikuseparadiis
Vähe on jäänud tänapäeva Euroopasse paiku, kus ka kesksuvel, puhkuste kõrghooajal, valitsevad rahu ja vaikus. Üks selline paik on Soomaa, mis asub Viljandimaa ja Pärnumaa piiril ning on muust maailmast täiesti eraldatud. Soomaal on Eesti suurimad rabad ja üleujutused, võimsad lammimetsad, koprarada ja haabjad, kuid ka üht-teist tähelepanuväärset kultuurivallas. Kes soovib teravaid ja uudseid elamusi, saab neid küllaga Soomaalt.
Lk 21
Roheline Võti laienes Leetu
19. novembril omistati Rohelise Võtme diplom esimesele Leedu hotellile, Vilniuses asuvale Baltpark´ile. Hotell Baltpark on moodne seitsmekorruseline hotell, mille vastav komisjon leidis olevat sobiva omama Rohelise Võtme märki. Leedus on rohelise liikumisega ühinenud mitmed turismiorganisatsioonid.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee