logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (51) 6/2003
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Lk 24-27
Hotellid London ja Pallas
Tartu hotelliketi hotellid erinevad hinnatasemelt ja pakutavate teenuste hulgalt. Hotell Pallas on muutunud populaarseks siseturistide seas kui soodsa hinna ja hea teeninduskvaliteediga hotell. Hotell London on ehitatud nelja tärni nõuetele vastavalt ja pakub ka sellekohast teenust. Mõlemad hotellid asuvad Tartu kesklinnas.
Lk 16-17
Turistisõbralik Tartu
Tartu linn pakub turistidele palju vaatamisväärset. Jaani kultuurikvartalisse on koondunud ajaloolised ehitused, mitmed muuseumid, käsitöölised oma avatud töötubade ja poekestega ja palju muud huvitavat. Peagi avatakse siin mänguasjamuuseumi uus kompleks ning valmis saab ka Antoniuse õu, kus hakkavad toimuma kontserdid ja laadad. Jaani kultuurikvartal saab valmis 2005. aasta suveks ning muutub tõeliseks turismimagnetiks.
Lk 28 - 30
Eesti suurim kõrts - Püssirohukelder
Püssirohukelder on Eesti suurim kõrts, kus lisaks söögile-joogile saab ka mitmekesist meelelahutust nautida. Kõrts asub ajalooliselt omapärases hoones, kusjuures seest on ehitis ligi 11 meetri kõrgune. Püssirohukeldrile kuulub seetõttu ka Guinessi rekord, kuna Euroopas teist nii kõrge laega kõrtsi ei ole. Püssirohukelder pakub oma vinoteegis väga rikkalikku veinivalikut - ostja saab valida poole tuhande, veinikataloogis pakutavaga kokku ligi kahe tuhande veininimetuse seast.
Lk 31 - 33
Pärnu hotellide suvepäevad
Eelmise aasta suvel lustisid Pärnu hotellide töötajad Valgerannas, kus toimus fantastiliselt vahva pioneerilaager. Sel suvel koguneti Kullimännikul ning osavõtjaid oli rohkemgi kui eelmisel suvel. Hotellitöötajate suvepäevade programm oli tihe ja tegevusrohke, iga võistluse paremaid autasustati rikkaliku valiku auhindadega.
Lk 10 - 13
Muuseum kui turismimagnet
Eestis on kokku umbes 250 muuseumi. Nende kogud on hindamatu väärtusega nii Eesti riigile kui ka muuseumi külastajale, samas toimivad muuseumid ka kui turismimagnetid. 23. septembril toimus seminar "Muuseum kui magnet", kus arutati muuseumide olukorda ja tulevikuperspektiive ning võimalusi, mida pakub muuseumide ja turismitöötajate koostöö. Seminaril esinesid nii turismitöötajad kui ka muuseumitöötajad.
Lk 40 - 45
Külalislahke Norra
Omapärane reisikiri sellest, kuidas noored rännuhuvilised pöidlaküüdiga Norras ringi reisisid ja milliseid põnevaid seiklusi läbi elasid, eriti viiepäevasel matkal Rondane mägedes. Kasulik lugeda neil, kellel raha napilt, kuid rännuhimu suur, sest autorid jagavad ohtralt näpunäiteid ja nõuandeid, kuidas matkal toime tulla.
Lk 8
Poola ja Eesti turismisidemed
Aasta tagasi toimus esimene Poola ja Eesti turismiga seotud organisatsioonide ühisüritus, kus tutvustati Poola - Eesti turismivõimalusi ja Poolat kui rohket huvi pakkuvat turismisihtkohta. 29. septembril toimus Grand Hotel Tallinnas samalaadne üritus, kus vaagiti vahepealse aasta jooksul toimunut ja kavandati edasisi sihte. Järgmise aasta mais oleme koos Poolaga Euroopa Liidu liikmed, see avardab oluliselt mõlema maa turismivõimalusi, kuid samas on see ka väljakutse turismitöötajatele.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee