logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (50) 5/2003
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Lk 5 - 7
Eesti ajakirjanikud tutvusid Lõuna-Soomega
Euroopa Liidu Interreg III A programmi kuulub ka projekt "Säästliku turismi koostööprojekt Edela-Soome ja Eesti vahel". Selle projekti raames kutsuti juba teist aastat järjest Eesti ajakirjanikud naaberriiki külla, et anda võimalus tutvuda Lõuna-Soome turismimagnetitega. Kahe päeva jooksul külastati looduskauneid kohti, turismitalusid, muuseume, hotelle ning tutvuti ka aktiivturismivõimalustega.
Lk 8 - 9
Soomlaste huvi Eesti konverentsivõimaluste vastu
Pärnumaal võeti tõsiselt käsile üks turismi seisukohast väga oluline valdkond: turismi- ja puhkemajanduse alane infovõrgustiku kontseptsioon. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiagentuur korraldas küsitluse Soome ettevõtete ja mittetulundusühenduste seas, uurimaks nende eelistusi konverentside, seminaride ja preemiareiside korraldamiseks välismaal. Otsustuskriteeriumite hulgas on esikohal hea transpordiühendus, sihtkoha maine, soodne hinnatase ning lühike vahemaa Soome ja Eesti vahel.
Lk 13 - 15
Meresüstamatk - seiklusturismi uus trend Eestis
Meresüstamatk on ala, mida Eestis on harrastatud vaid mõned aastad, kuid juba on Eestis 5 meresüstamatka pakkujat. Meresüstamatkade populaarsuse põhjuseks on ilmselt see, et võrreldes jõgedega pakub meri rohkem seikluslikkust. Reimann Retked on üks meresüstamatka pakkujast ning artiklis kirjeldatakse, millised elamused ootavad neid, kes soovivad süstaga merele minna.
Lk 16 - 17
Tere, Pärnu suvi!
Igal aastal alustatakse Pärnu suvehooaega traditsioonilise ja kireva festivaliga "Tere, Pärnu suvi!". Sel aastal toimus see juba 25. korda. Pärnu Vallikäärus ja selle naabruses asuval aasal peeti 20. - 23. juunil rahva- ja tegevusrohket pidu, tipphetkeks kujunes vee- ja tuleetendus jaanitule süütamisel. Kahel päeval oli võimalus vaadata vabaõhumuusikali "Legend Pärnu muulist", mis oli pühendatud muuli 140. sünnipäevale. Samal ajal toimus Pärnu Rannapargis ka Grillfest.
Lk 19 - 21
Eesti suurim kõrts - Pärnu Kuursaal
Pärnu Kuursaali värvikas ajalugu algab aastast 1893. Käesoleva aasta 12. juunil avati siin Eesti suurim kõrts, kus sisesaalis ja rõdudel on 480 kohta, mereterrassil 96 kohta ning suvehoovis 360 kohta. Kuursaalis pakutakse mitmekesist ja põnevat toitu ning A.Le Coq´is spetsiaalselt Pärnu Kuursaali jaoks pruulitud õlut. Igal õhtul pakutakse kõrgetasemelist programmi, Kuursaalis hakkavad toimuma ka rohked festivalid, eriüritused ja muud suuremad projektid. Pärnu Kuursaal ootab külastajaid aastaringselt.
Lk 24 - 27
Kauge maanurk Walesis - Ceredigion
Reisikiri Suurbritannia läänerannikul, otse vastu Iirimaad asuvast ühest vanimast ajaloolisest maakonnast, mis pakub turistile omapäraseid muljeid.
Lk 28 - 29
Wesenbergh - stiilne ja luksuslik hotell Rakveres
Wesenberghi hotell on juba aastaid tuntud-teatud nii Rakveres kui ka laiemalt kui üks paremaid peatuskohti Lääne-Virumaal. Hotell asub Rakvere kesklinnas, lisaks mugavustele majutusele saab klient kasutada mitmeid lisateenuseid. Nii saavad näiteks autospordihuvilised rentida auto ja proovida oma juhioskusi autodroomil, suvel kruusakattega teel ja talvel jäärajal.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee