logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (47) 2/2003
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Lk 16 - 21
Mägede vaikuses ja lume lummuses
Kahel Maarjamaa mehel, MTÜ Freerider esindajatel avanes veebruaris suurepärane võimalus käia Russian Heliboarding Club kutsel tutvumas mäesõidu võimalustega Kaukaasia, Usbekistani ja Kõrgõstani mägedes. Reisi eesmärgiks oli sõita suuskade ja lumelaudadega võimalikult palju ning kogeda nende mägede võimalusi. Reisimeestele avanes ka võimalus tutvust teha kohaliku elu-olu ja kultuuriga.
Lk 8 - 9
Eesti elanike välisreisid
Artikli aluseks on EAS Turismiagentuuri ja Eesti Panga poolt tellitud Eesti elanike välisreiside uuringu tulemused aastatest 2000-2002. Uuring toimus Eesti suuremates piiripunktides, kus küsitleti välisreisilt saabuvaid eestimaalasi.
Lk 12 - 13
Eesti ja maailma turismitrendid
EAS Turismiagentuuri projektijuht Piret Kallas edastab Maailma Turismiorganisatsiooni andmeid kasutades maailma turismitrende. Eestis käis eelmisel aastal 3,25 miljonit väliskülastajat ning majutusettevõtetes majutati 908000 turisti. Turismitulu kasvas Eestis 12 miljardi kroonini. Kasvas ka siseturistide arv, kusjuures väljaspool suuremaid linnu annab siseturism suuremat tulu kui välisturism.
Lk 5 - 7
Puhkus algas Tourestil
Kaheteistkümnes Tourest toimus harilikus kohas - Eesti Näituste C-hallis, kuid ebaharilikul ajal, tavapärase sügise asemel hoopis varakevadel. Korraldajatel olid selleks tõsised põhjused, sest inimeste huvi nii sise- kui välisreiside vastu kasvab pidevalt ning seega vajatakse ka rohkem informatsiooni puhkuse veetmise võimaluste kohta just siis, kui puhkuste planeerimine käsil. Eesti Turismifirmade Liit koostöös EAS Turismiagentuuri ja Eesti Näitustega otsustaski pidada mess 28. veebruar kuni 2. märts. Muutunud oli ka messisuunitlus, pakkudes nii turismiinfot kui ka meelelahutust eelkõige publikule.
Lk 34
Esimesed kutsekvalifikatsiooni tunnistused
Esimestena Eestis said kaheksa kokka kutsekvalifikatsiooni tunnistused, mis vastavad kõikidele kehtivatele normidele ja nõuetele ning on aktsepteeritavad ka välismaal. Kutsetunnistused anti pidulikult kätte Eesti Tööandjate Majas toimunud pidulikul üritusel. Teeninduse valdkonnas on kutset omistava organi õigus antud Eesti Hotellide ja Restoranide Liidule ning koka eriala kutseeksameid korraldab Tartu Kutsehariduskeskus.
Lk 10 – 11
Rootsi reisifirmade soovitused
Rootsi uuringufirma Tellas Consulting viis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiagentuuri tellimusel jaanuaris läbi süvaintervjuud Rootsi reisikorraldajatega, kes müüvad reise Eestisse. Uuriti Eesti kui reisisihi nõrku ja tugevaid külgi, erinevate sihtgruppide huvi ja Eesti võimalusi pakkuda rootslastele huvitavaid turismitooteid.
Lk 36 - 39
Teemant meres - Wight´i saar.
Suurbritannia on tuntud kui saareriik, kuid saareriigist on omakorda lahus saared ja saarekesed. Otse Inglismaa lõunarannikul on Wight´i saar, mis admisnistratiivselt moodustab omaette maakonna. Saar on põneva minevikuga, siin on elanud nii kuningakoja liikmeid kui ka tuntud vaimumaailma tegelasi. Saarel saab juba märtsikuu alguses värskeid lillkapsaid, siin on ka dinosauruste “kodumaa” ning palju muud, mis meie Hiiumaa suuruse saare kordumatuks muudab.
Lk 40 - 44
Bussireisid on suremas?
Koos Eesti iseseisvumisega algasid ka bussireisid Euroopasse. Lennureisipakettide müüjad ennustasid bussireisidele peatset lõppu, kuna bussid ei suutnud tagada reisijatele küllaldaselt mugavusi. Kuid samas tähendab bussireis ka paljudest probleemidest vabanemist ja paremat tutvumisvõimalust läbisõidetavate maadega. Bussireiside pakkujate vahel käib loomulikult ka sõda reisijate pärast ning libakorraldajate vastu. Kuivõrd nauditavaks bussireis osutub, sõltub eelkõige reisikorraldajast ja giidist.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee