logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (70) 3/2006
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ]
Lk 5
Rakvere - piisavalt suur, väike ja lähedal
Poolel teel Tallinnast Narva asub ajalooline Virumaa pealinn Rakvere, kuhu saab tulla auto, bussi, rongi ja kasvõi väikelennuki või helikopteriga. Linnas on peale külaliste "kuldse kolmnurga" (keskväljak, spordihall ja linnus) veel väga palju vaatamisväärset. Sel aastal Rakveres toimuvad mehised suurüritused andsid rakverelastele idee kuulutada oma linn meestepealinnaks.
Lk 11
Virumaa muuseumid
Sihtasutus Virumaa Muuseumid tutvustab kolme vaatamisväärsust - Rakvere linnust, Palmse mõisa ja Toolse linnust. Linnus on aastaringselt tegutsev keskaegne atraktsioonirohke teemapark, Palmse mõis on kogu Eestimaal suursuguseim ja esinduslikeim ning Toolse ordulinnus pakub lisaks ekskursioonidele võimalusi osaleda seiklustes.
Lk 6-8
700 aastane Rakvere
Rakvere vanimaid inimtegevuse jälgi on leitud Vallimäelt, Läti Henriku poolt mainitud Tarvanpea linnus oli omal ajal üks Virumaa tugevamaid. Läbi sajandite on Rakvere olnud mitmete võõrvalitsejate võimu all ning seetõttu ka ajaloo- ning kultuurimälestiste poolest rikas. Artikkel annab üksikasjalikud juhised tutvumiseks linnusega, vanalinnaga, tammikuga ja kesklinnaga.
Lk 10
Kultuur ja sport Rakveres
Lugeja saab Rakveres toimuvate ürituste täpse ajakava vahemikus mai - september. Eriti tähelepanuköitvateks osutuvad kindlasti Rakvere linna päevad, I Eesti Meeste Tantsupidu ja Jaapani kultuuri tutvustavad päevad, mille raames toimuvad ka VII juunioride sumo maailmameistrivõistlused.
Lk 15
Altja kõrts
Altja kõrts asub Lahemaa rahvuspargi mereäärses kalurikülas, kõrtsiruumi mahub korraga kuni 90 inimest, kõrtsiõue ürituste puhul kuni tuhatkond inimest ja kui võetakse kasutusele ka karjamaa, siis kuni 5000 inimest. Pärast maitsvaid rahvustoite võib teha tutvumisringkäigu rannakülas.
Lk 14
Viitna kõrts
Viitna kõrts on võõrustanud rändajaid juba 1700ndate aastate lõpust. Praegune hoone (eelmise täpne koopia) on Eesti puukõrtsidest üks vanemaid ja väärtuslikemaid. Kõrtsis on kiirsöögikoht Toidutare, kõrtsiruum (a la carte restoran) ja matsikamber. Kõrtsis on ka originaalsete meenete ja käsitööesemete müügilett.
Lk 16
Essu mõis
Haljala vallas asuv suursugune Essu mõis asub kohas, kus inimasustuse ajalugu ulatub kiviaega. Essu mõisa seminari- ja puhkekeskus asub 9 hektari suuruses pargis ning koosneb peamajast, hotelli juurdeehitusest ning bowlinguklubist.
Lk 20
Katariina kelder ja külalistemaja
Katariina kelder ja külalistemaja on populaarne nii rakverelaste kui ka linna külaliste seas oma mugava majutuse ja meeldivate ajaveetmisvõimaluste tõttu. Siin on Rakvere parim tantsupõrand ja ööpäevaringselt avatud kunstisalong. Katariina kelder ja külalistemaja on oma linnakeskse asukoha tõttu ideaalne peatuspaik Rakverega tutvuma tulnud turistile.
Lk 18
Samblamäe hostel
Samblamäe hostelit ümbritsevad seene- ja marjarikkad põlismetsad, siin on head võimalused suusatajatele ning jalgratturitele, siinne rikkalik taimekooslus üllatab botaanikuidki. Need ja veel apljud muudki põnevad asjaolud teevad sellest hostelist ihaldusväärse peatuspaiga nii kodu- kui välismaisele turistile.
Lk 33-35
Marhaba Tours
Reisikorraldusfirma Marhaba Tours klientuur oli varem laiahaardeline, seljakotireisijast kuni ärimeheni, kuid nüüd on võetud suund kliendile, kelle jaoks on aeg kõige suurem väärtus. Muudatustest ja uutest tööpõhimõtetest räägib tegevjuht Sigre Luts.
Lk 17
Reisimix viib Ruhnusse ja Hispaaniasse
Reisibüroo Reisimix töötab Rakveres aastast 1995 ja on tuntuks saanud kui põhiliselt bussi- ja laevareiside korraldaja. Reisimixi plaanidega tasub reisihuvilisel end kursis hoida, sest siinsed töötajad oskavad oma kliente üllatada üsna omalaadsete ja eripäraste reisivõimalustega.
Lk 28-29
EHTE esimesed kümme aastat
Eesti Hotellikooli nime all alustas esimene turismiharidust pakkuv erakutseõppeasutus tööd 1996. aastal ning osutus kohe väga populaarseks. Täna õpib EHTEs tasemeõppes ligi 300 õppurit, täienduskoolitusi ja pikaajalisi ümberõppekursusi läbib igal aastal kuni 600 inimest. EHTE on suuna võtnud rahvusvahelisele koolitusturule ning kavas on muutuda tunnustatud täiend- ja ümberõppekeskuseks, arenduskeskuseks ning rakendusuuringute teostajaks teenindusvaldkonnas.
Lk 19
Mõedaku spordibaas
Lääne-Virumaal asuv Mõedaku spordibaas ehitati algselt suusabaasiks, kuid tegutseb juba pikki aastaid mitmekülgse spordibaasina, kuna siia on juurde loodud talihooaja väliseid sportimisvõimalusi. Mõedaku sobib nii üksikharrastajatele kui ka treeningrühmadele, baasis on lisaks hostelile ka telkimisvõimalus.
Lk 22-27
Turismikonverents "Regioon kui vahend"
Põhja-Eesti turismikonverents toimus 18. aprillil Rakvere teatris ning keskendus Põhja-Eesti regiooni turismivõimaluste avardamisele ja arendamisele ning Põhja-Eesti maakondade turismialasele koostööle.
Lk 12-13
Vihula mõis
Vihula mõis koosneb erineval aegadel ehitatud paljudest ehitistest, mis moodustavad nauditava ansambli, turist saab imetleda lisaks härrastemajale ka viinavabrikut, tuvimaja, jääkeldrit, palmimaja ning teha meeldejäävaid jalutusretki mõisa suurel looduslikult väga kaunil territooriumil.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee