logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (76) 2/2007
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4-5 | 6 | 7 | 8 ]
Grill-restoran Oliver
Tallinnas Viru tänaval seisab ühe kangialuse ees rõõmsameelne härra Oliver, kes kõiki lahkelt omanimelisse restorani kutsub. Seda kutset tasub kuulda võtta, sest lisaks suurepärasele söögile pakutakse siin palju muudki meelepärast, ka lastele on mõeldud.
Restoran-õlletehas Beer House
Selle aastatuhande teisel aastal tõstis Õllejumal oma võimsa sõrme ja osutas Tallinnas Dunkri tänava viienda maja peale - "Siin majas peab õlu elama!". Sellest ajast peale asub siin unikaalne restoran-õlletehas, kus pakutakse seitset sorti elavat õlut.
Haanja vald
Haanja vallas on Suur Munamägi, Rogosi mõis, Haanja puhke- ja spordikeskus peamised märksõnad, mis turistis huvi äratavad. Haanja vald on atraktiivne ja külalislahke, sinna tasub külla minna igal aastaajal.
Rõuge vald
Rõuge vald on rikas vaatamisväärsuste poolest (Suurjärv, Luhasoo looduskaitseala, Midriait, Ruuga tamm jne), kõige enam köidab turistide huvi Rõuge Ööbikuorg, kus nüüd on avatud ka Ööbikuoru keskus ja vaatetorn.
Võrumaa turismimess
"Omapära ja kvaliteet kui turismiarengu edufaktorid" - selline oli Võrumaal toimunud turismikonverentsi pealkiri. Võrumaa on mahe ja muhe, on ummamuudu, seda teavad kõik, kuid turismiasjalised teavad, et kõike saab veelgi paremini teha.
EAS Turismiarenduskeskus messidest
EAS Turismiarenduskeskuse üks ülesannetest on Eesti kui reisisihi tuntuse suurendamine ja Eesti maine kujundamine. Parim võimalus selleks on osalemine turismimessidel ning juba selle aasta esimestel kuudel on EAS osa võtnud mitmete riikide messidest.
Tourest 2007
Seekordse, järjekorranumbrilt juba kuueteistkümnenda rahvusvahelise turismimessi hüüdlause "Vajad puhkust - tule Tourstile!" jõudis paljude tuhandete inimesteni, kes seda ka järgisid. Seekordne mess oli rekordiline külastajate ja messil osalejate arvu poolest.
Barolo, Barbaresco ja teised sädelevad veinid
Barolo, Barbaresco ja teised sädelevad veinid on Langhe ja Roero piirkonna visiitkaardiks. 19 sealset veinitootjat külastasid veebruaris Baltikumi pealinnu ja tutvustasid oma suurepärast toodangut.
Cordoba - Al-Andalusi iidne pealinn
Islami sõjaväed maabusid 711. aastal Hispaania rannikul ning rajasid sinna võimsa kalifaadi kadestamisväärse kultuuriga. Tänapäeval meelitab Andaluusia turiste oma liivarandade, flamenco, härjavõitluse ja palju muude ahvatlustega.
Ukraina Eesti Seltsi esinaine
Ukraina Eesti Seltsi esinaine Mare Litnevska sattus omal ajal Ukrainasse armastuse tõttu. Nüüd on ta juba pensionil ja peab oma tasuta auametit, hoolitsedes selle eest, et Ukrainas elavad eestlased ennast hästi tunneksid ja päriskoduga sidet ei kaotaks.
Euroopa noorim pealinn
Vastukaaluks Suurbritannia kõigele vanale on saareriigi lääneosas asuva, Eesti pindalast poole väiksema Walesi pealinn Cardiff (asub Bristoli kanali ääres Lõuna-Walesis) Euroopa noorim pealinn, olles pealinna staatuses alates 1955. aastast.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee