logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (81) 8/2007
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4-5 | 6 | 7 | 8 ]
Pühajärve Puhkekeskus
Pühajärve Puhkekeskus koos Pühajärve SPA Hotelliga asub imekauni järve kaldal keset suurt parki iidses rüütlimõisas, millest on tänaseks päevaks saanud suurejooneline ja kaasaegne hoonetekompleks. Puhkajatele pakutakse siin parimat!
Sangaste Rukki Maja
Külalistemajas on võõrustamise läbivaks teemaks rukkiteema ning siin peatumine sobib kõigile igal aastaajal, kusjuures lisaks hubastele tubadele ning ainulaadsetele rukist sisaldavatele toitudele saab siit ka süvendatud teadmisi meie rahvusviljast.
Mardilaada keskmes oli Tartu
Helsingis toimus Eesti-teemaline traditsiooniline mardilaat, Tartut esindasid seal üle kahekümne eksponendi. Mardilaat ei ole tüüpiline turismilaat, vaid laiema kultuurilise sisuga ettevõtmine põneva programmiga.
Karupesa hotell
Karupesa hotelli põhiklientuuriks on aktiivset puhkust eelistavad inimesed, neile on siin selleks loodud kõik võimalused, näiteks spordigruppide puhul arvestatakse nende toitumiseelistusi, töötab spordivarustuse laenutus. Teretulnud on ka lastega pered.
Turismi suundumused Valgamaal
Turismi arengu maakonnas tagavad atraktiivsed piirkonnad oma loodusliku võluga ning mitmekülgsed turismitooted ja teenused. Koostatud on maakonna puhke- ja turismimajanduse arengukava, käivitamisel on turismiveeb.
Valga - üks linn, kaks riiki
Valga-Valka koostöö on alati toiminud, eriti aktuaalseks muutub see aga seoses Schengeni viisaruumi tulekuga, kui piiriformaalsused kaovad. Valga-Valka kutsuvad ühiselt turiste osa saama kõigest sellest huvitavast, mida kaksiklinn pakub.
Helme - Tõrva
Kui otsida rahulikku puhkusevõimalust, siis Helme-Tõrva on selleks just sobiv - siin on kaunis loodus, vaikus, ajaloomälestised, kultuuriloolised paigad ning palju muid ainulaadseid vaatamisväärsusi.
Otepää võõrustab nii suvel kui talvel
Otepää omapäraks on kaks turismi hooaega - suvi ja talv, siinseks kaubamärgiks on aga Eestimaa talvepealinna tiitel. Kõigest, mida Otepää oma külastajatele pakub, saab ammendavat informatsiooni Otepää Turismiinfokeskusest.
Tallinna Toidumess 2007
Igasügisene toidumess on suursündmuseks nii tootjatele kui tarbijatele ning ka kõikidele abi- ja vahelülidele. Seekordne toidumess sisaldas lisaks traditsioonilisusele ka palju uudsust, toimusid arvukad erialavõistlused ja konkursid.
Loodusturismi koolitused
EAS Turismiarenduskeskus pidas eelmise aasta koolituste edukust silmas pidades vajalikuks korraldada ka sellel aastal loodusturismi kursusi, toimusid koolitajate koolitus, ettevõtjate jätkukoolitus ja koolitus uutele ettevõtjatele.
Hotell Murakas
Otepääl, Tehvandi staadioni lähedal, avati suvel modernne ja pilkupüüdev hotell, kus lisaks ööbimisvõimalusele pakutakse ka mitmekesise aktiivpuhkuse pakette ning kus tunnevad ennast hästi nii ärikliendid, puhkajad kui ka lastega pered.
Rahvusköökide päevad Tartus
Tartut nimetatakse ka heade mõtete linnaks - üks hea mõte oli korraldada Tartu sõpruslinnade rahvusköökide päevad. Lisaks rahvusköökide tutvustamisele lähendati tartlastele ka sõpruslinnade kultuuri, külaliskokad tutvusid omakorda Eesti köögiga.
SA Lõuna-Eesti Turism
Kümme aastat tagasi sõlmisid kuue Lõuna-Eesti maakonna maavanemad lepingu sihtasutuse asutamiseks. Juubelile pühendatud turismifoorumil vaagiti piirkonna turismi olukorda ja kuulutati välja konkursi "Ehe Lõuna-Eesti" võitjad.
Karumati Puhkemajad
Karumati puhkemajad moodustavad mitmekülgsete kasutamisvõimalustega kompleksi, mille kaks maja asuvad Otepää staadioni lähedal, kolmas maja aga superilusa looduse keskel. Omanikule kuulub ka bussifirma Pesorliinid.
Bernhard SPA Hotelli Veeilm
Hotelli uus spaa on jagatud Veeilmaks (saunad ja basseinid) ning tervisekeskuseks (kehahooldused ja protseduurid). Veeilmas on kõik nähtav ja tunnetatav seotud veega, kusjuures aistinguid võimendavad valgus, helid ja muusika.
Unikaalne Greete motell
Greete motelli teevad unikaalseks mitmed asjad - see on teadaolevalt suurim palkmaja Eestis, siin ei ole ükski ruum nelinurkne, siia saab mööda Väike-Emajõge tulla ka veesõidukiga jne. Seega - ainulaadne peatuskoht Valgamaal.
Tammuri talu aidarestoran
Tammuri talu on väikese mõisa mõõtu uhke hoonetekompleks, mille aidas võõrustatakse külastajaid üsna originaalselt - nimelt puudub kindel menüü, peremees pakub seltskonnale üllatusroogasid ning häid veine oma veinikeldrist.
Nuustaku Villa
Nuustaku Villa asub väga soodsas kohas linnaservas, lisaks tubadele on siin peoruum, kaminaruum, soome saun ja ruum spordivarustuse hoidmiseks, kuivatamiseks ja korrastamiseks. Köögiplokis saavad külastajad ise endale süüa teha.
Unikaalne Otepää Golf
Otepää Golfi- ja Vabaajakeskus kindlustab kõigile soovijaile unustamatult kaunid ning tegusad päevad golfiväljakul, mille teevad ainulaadseks põlismets ja vahelduva maastikureljeefi maaliline kooslus. Kuulsust koguvad ka siinsed püsiüritused.
Reisikorraldajad Tartus
Seekordne reisikorraldajate tutvumisreis Tartuga algas vastses laulupeomuuseumis, kus kokkutulnuile tutvustati ka Tartu turismiarengukava. Pärast muuseumiga tutvumist külastati nelja uut majutuskohta ja teaduskeskust Ahaa.
Europrojekt "Livonia Maritima"
Eesti ja Läti koostööprojekt "Livonia Maritima" astus esimesed sammud uue piiriülese turismiregiooni ning sellega haakuva turismimarsruudi "Liivi ring" loomisel. Pärnu linna juhtimisel osalevad projektis seitse partnerit Eestis ja Lätist.
Läänemere kruiisid kasvavad
Novembris toimunud nõupidamisel arutlesid laevandus- ja turismieksperdid Läänemere kruiiside oleviku ja lähituleviku üle. Peamine teema oli see, et kuidas suuta vastu võtta senisest suuremat kruiisituristide hulka, sest piirkonna atraktiivsus kasvab.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee