logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (80) 7/2007
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4-5 | 6 | 7 | 8 ]
Hotell Telegraaf
Tallinna eliithotellide perre lisandus juba kolmas viietärni hotell - 15. aprillil 2007 avas külastajatele oma uksed hotell Telegraaf. Hotellis on saavutatud parimaid lahendusi maja ajaloolise hõngu ühildamisel kaasaegse kõrgtasemel hotelli vajadustega.
Kuidas Euroopale ringi peale teha?
Retsept on lihtne - võtta auto, lisada sõbrad, telgid ja muu matkamiseks vajalik ning alustada sõitu. Paari nädalaga ongi ring Euroopale peale tehtud, kusjuures selline reisimine on odav ning muljetest rikas.
Viljar Jaamu lahkub ametist
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Viljar Jaamu lahkub aasta lõpul sellelt ametikohalt. Lahkumisintervjuus räägib ta oma senitehtud tööst EASis, toob esile Eesti turismi probleemid ning turismi arendamise võimalused.
Andres Huul
TÜ Pärnu kolledž sai olulise täienduse turismisektorist, kui mitmekülgsete juhtimiskogemustega turismipraktik Andres Huul võttis vastu pakkumise asuda juhtima kolledži ettevõtluse osakonna ja teenuste kompetentsikeskuse tööd.
Turismimessidel Eestit tutvustamas
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskuse üks ülesanne on Eesti kui reisisihi tuntuse suurendamine ja riigi maine kujundamine. Seekord tutvustatakse osalemist Prantsusmaa (Deauville) ja Venemaa (St.Peterburg) turismimessidel.
Eesti positsioon konverentsi- ja preemiareiside sihtkohana Norras
EASi turismiarenduskeskus tellis Norras uuringu, et selgitada välja Eesti turupositsioon Norra ettevõtete konverentsi- ja preemiareiside sihtkohana. Vastanud firmade seisukoht oli, et norralaste huvi Eesti vastu püsib lähemal kolmel aastal.
Hispaania reisikorraldajate hinnangud Eestile
EAS Turismiarenduskeskuse tellimusel viidi Hispaanias läbi süvaintervjuud üheteistkümne Eestisse ja Balti riikidesse või Põhjamaadesse reise korraldava firma keskastme juhtidega, küsitluse korraldas Londonis asuv uuringufirma.
Pärnu Konverentsibüroo kolm tööaastat
MTÜ Pärnu Konverentsibüroo asutati Pärnu linnavalitsuse ja erasektori initsiatiivil, eesmärgiks ühendada Pärnumaa konverentsiteenuste pakkujaid ja konverentsiturismi edendajaid ning tutvustada Pärnut kui aastaringselt toimivat konverentsisihtkohta.
Suvesõit Pärnumaale
Avastamisrõõmu jätkub Eestimaal ka siis, kui tundubki, et kõik paigad ammugi risti-põiki läbi sõidetud. Seekordne avastusretk viis Pärnumaa loodeosasse, Tõstamaa, Varbla ja Koonga kanti. Avastati lausa üllatavaid vaatamisväärsusi ja tutvuti kohalike inimestega.
Turismipäevale pühendatud rahvusvaheline turismikonverents
Eesti Turismifirmade Liit, EASi Turismiarenduskeskus ning Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium korraldasid ühiselt rahvusvahelisele turismipäevale (27. september) pühendatud sisutiheda ja ideeküllase konverentsi.
Austria kullafond
Austria Alpe võib tõeliseks kullafondiks kutsuda, sest maalilistes mägikuurortides leidub sadu võimalusi toredaks talviseks mäepuhkuseks. Lisaks aktiivse spordi harrastamisele pakutakse osasaamist rohketest spordi- ja kultuurisündmustest.
Turismitöötajate koolitus
Turismitöötajate koolitus Eestis ei jõua vajadustele järele - kui praegu töötab selles sektoris 18000, siis aastaks 2013 vajatakse prognooside järgi juba 23000 töötajat.Turismiala töötajaid koolitatakse praegu paarikümnes õppeasutuses.
Turismialane koolitus EHTEs
Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakool on Eesti koolitusturul juba 12 aastat, koolil on üle 500 vilistlase. EHTE pakub turismialast koolitust nii kutse- kui rakenduskõrghariduse tasemel turismi, hotellinduse ja toitlustuse valdkondades.
Rahvusvaheline rongiliiklus
Rahvusvaheline rongiliikus on tõusev trend ning Eesti Raudtee plaanib selles vallas teha hulga investeeringuid, eriti suur potentsiaal on Peterburi liinil, ka rongiühendus Riiaga ning kogu Kesk-Euroopaga võib lähiaastatel teoks saada.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee