logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (79) 6/2007
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4-5 | 6 | 7 | 8 ]
Hotell Dorpat Tartus
17. juulil sai Tartu (ja loomulikult kogu Eesti) juurde väga hea tasemega, kaasaegse ning mugava hotelli, kus pakutakse ka hulganisti lisateenuseid. Hotellis on 205 tuba, mõnus restoran, konverentsi- ja banketikeskus ja eriline tervise- ning heaolu spaa.
Tartu Ülikool 375
Eesti rahvusülikool, mis on ka üks Ida-Euroopa vanimaid ülikoole, tähistab suurejooneliselt ja rohkem kui paarisaja üritusega oma juubelit. Mitmed tudengitavad on Tartut alati ilmestanud ning muutunud osaks kogu Eesti kultuurielust.
Kohad, kuhu Tartus minna
Tugeva teaduspotentsiaaliga Tartu on tuntud ka kui kultuurielamusi pakkuv linn, siin on palju omalaadseid muuseume ning teisi atraktsioone. Infot kõige toimuva kohta saab Tartu raekojas hiljuti avatud igati kaasaegsest Tartu Infokeskusest.
Kultuurisügis Tartus
Tartu linna ainulaadsest vaimust on kantud kõik sellel sügis-talvel toimuvad kultuuriüritused ja festivalid, mis on nii mitmekesised ja huvitavad, et meelitavad kohale inimesi üle Eesti. Vaata Kultuuriakent!
Tartu põnevad linnaosad
Peale raekoja platsi ja selle ümbruse ning Emajõe on Tartu vaatamisväärsusteks ka eriilmelised linnaosad. Tartu linna uudistrükis "Jalutuskäigud Tartus" tutvustab lähemalt põliste linnajagude ajalugu ning arhitektuuri.
Lõbustused Tartus
Tartus igav ei hakka, siin leidub lõbustusasutusi igale maitsele, nii traditsioonilisi kõrtse kui ka klubisid ja ööklubisid. Nädalalõppudel leiab Tartus alati koha, kus igaüks saab meelepärasel viisil aega veeta elavat meelismuusikat kuulates.
Kure turismitalu külalistemaja
Tartu kesklinnast vaid seitsme kilomeetri kaugusel asub imekaunis moodsa arhitektuuriga talumaja, kus külalistele pakutakse mitmeid suurepäraseid võimalusi lõõgastuseks, hingekosutuseks ja aktiivseks tegevuseks.
Raadimõisa hotell
Raadimõisa piirkonna arengut väärtustab olulisel määral ka sinna aastapäevad tagasi kerkinud modernses stiilis ehitatud hotell, kus lisaks mugavatele tubadele on konverentsiruumid ja restoran ning head töö- ja puhkevõimalused.
Willipu külalistemaja
Willipu külalistemaja on üks väheseid Tartumaal, mis asub vahetult Peipsi järve kaldal. Külalistemaja võõrustab nii tavapuhkajaid kui ka telkijaid ning karavanituriste, siin saab korraldada suuri väliüritusi ja leida endale mitmekesist tegevust.
Elva külalistemaja
Lisaks kodumajutusele ollakse Elva külalistemajas pühendatud kõigele, mis mõjutab külastaja tervist positiivses suunas - rikkalik looduslike vannide valik, soolakamber, massaažid ning erilise ravina ka elujõudu andvat reikit.
Aleksandri hotell-külalistemaja
Turvaline, mugav ja taskukohaste hindadega hotell-külalistemaja asub Tartu linna vaikses rajoonis. Uudisena on siin avatud ilu- ja tervisekeskus, kus osutatakse suurt valikut teenuseid. Külastajad hindavad siinset meeldivat teenindust ning sõbralikku personali.
Emajõe-Peipsi-Velikaja veetee
Veetee projekti eesmärk on Tartu maakonna ja Pihkva oblasti vahelise piiriülese koostöö arendamine, plaanis on teha ka turismiuuring veetee lähialade kohta, töötada välja veeteed tutvustav kodulehekülg ning koostada interaktiivne turismikaart.
Pansionaat Loodus
Pansionaat on tuntud kui energiat ja tervist andev ning kosutavat puhkust võimaldav loodusravikeskus. Siin toimuvad paastulaagrid ning organismi puhastuskuurid väga tõhusa ravimetoodika alusel, kusjuures ravitakse looduslike vahenditega.
Viljandi Pärimusmuusika Festival
Viljandi folk toimus tänavu juba 15. korda. Selleks, et kõik ladusalt läheks, osales festivali korralduses koos vabatahtlikega üle kahesaja inimese. Abiteenistustest sõltub see, et külastajad saaksid parima elamuse.
Kuidas elavad lõunanaabrid?
Balti Reisimaraton on omapärane Eestit, Lätit ja Leedut hõlmav reisikampaania, mille eesmärgiks on suurendada huvi Baltimaades reisimise vastu. Sel otstarbel on maratonis osalemiseks valitud igas riigis 12 sihtkohta, mis pakuvad uusi avastusi kui ka traditsioonilisi turismimagneteid. Reisimaailm läbis kõik 36 sihtpunkti.
Pärnumaa - Liivi lahe turismiregiooni värav
Europrojekt "Livonia Maritima" loob kogu Liivi lahte ümbritsevat regiooni. Peapartneri Pärnu linna juhtimisel on projekti kaasatud seitse partnerit Pärnu- ja Saaremaalt. Juba järgmisel aastal käivitub Liivi ringi turismimarsruut tegelikkuses.
Via Hanseatica reisijuht internetis
Alates septembrist on võimalus külastada uut interaktiivset reisijuhti internetis. Reisijuht annab võimaluse otsustada, milliseid paiku külastada, interaktiivset kaarti kasutades ka vastavad paigad üles leida, sündmustekalender annab infot sündmuste kohta.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee