logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (82) 1/2008
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Turismi aastakonverents
Seekordne aastakonverents kandis pealkirja "Kas koostöö on vajadus või kohustus?" ning koostöö tegemise vajadusest räägiti põhjalikult ning mitmetest aspektidest lähtudes. Huvipakkuv oli ka ettekanne Läänemere toiduteest.
EUHOFA International
Rahvusvahelise hotellikoolide liidu EUHOFA aastakonverents toimus seekord Sitsiilias, lisaks arvukatele loengutele kuulusid programmi ka mitmed põnevad ekskursioonid. Järgmine kongress toimub Mehhikos.
Pooled siseturistid tegelevad aktiivsete harrastustega
EASi turismiarenduskeskuse tellitud uuringust selgus, et sisereisija eelistab looduses jalutamist ja vaikuse nautimist ning matkakorraldajate teenuseid kasutatakse harva, aktiivsete tegevustega eelistatakse tegelda omal käel.
Turg kui turismiatraktsioon
Turgudel on alati pakkuda midagi põnevat, eriti turistile. Mitmed sihtkohad pakuvad turgude külastust ka ametlikus turismiprogrammis. Artiklis on antud ülevaade mitmete riikide ja linnade turgudest.
EuroCHRIE 25. konverents
EuroCHRIE on turismihariduse edendajate juhtiv rahvusvaheline organisatsioon, ühendades turismikoole, teadlasi, õppejõude ja turismivaldkonna spetsialiste. Seekordne konverents toimus Suurbritannias.
Eesti esimesed turismigeograafia magistrid
Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis said eelmisel suvel magistridiplomi Eesti esimesed turismigeograafia magistrid Riina Rand ja Külli Toots.
Parem kaks korda küsida kui üks kord eksida
Pärnus on juba aastaid korraldatud linna külaliste küsitlusi teada saamaks, miks Pärnusse tuldi, millega siin tegeldi ning millega rahule jäädi (või ei jäädud). Taolise küsitluse tulemused on otsekui töövahend turismi edendamiseks.
Konkurss "Eesti avastamata aarded"
EAS Turismiarenduskeskus kuulutas välja konkursi, mis on osa Euroopa Komisjoni projektist EDEN 2008. Selle aasta konkursi teema on pärandil põhineva sihtkoha arendamine ja erinevate turismipakkumiste loomine.
Kris Leinatamm
Hotell St.Barbara tegevjuht Kris Leinatamm on osanud oma elu põnevaks teha paljusid asju proovides ja katsetades. Krisi lapsepõlv on üsnagi kadestamisväärt, nagu ka ta praegune ametikoht või tee selleni jõudmiseks.
Meenutusi aastast 2551
Ulme? Ei, Tai Kuningriigis just selline aastanumber praegu kehtibki. Kuni märtsi lõpuni saab Tallinnast otselendudega sinna sõita, et vaadata oma silmaga, kuidas paradiis välja näeb.
Eckerö Line
Eckerö Line tuli Tallinn-Helsingi liinile 1994. aastal, praegu teenindab reisijaid laev Nordlandia. Laeva sõidugraafik on paika pandud reisijate soove ja vajadusi arvestades, pakutakse ka mitmeid pakette ja hinnasoodustusi.
Art Cafe ja külalistemaja
Art Cafe kohvik on viie tegutsemisaasta jooksul võitnud Rakvere elanike poolehoiu, nüüd on kohvikule lisandunud ka väike külalistemaja, kuna vajadus majutusteenuse pakkumiseks oli olemas.
Rakvere teater
Rakvere teatrit on hakatud uuesti avastama kahel põhjusel: juba kolm aastat on töötatud majas, mida saab igaühele uhkusega näidata, ning teatri repertuaar on koostatud nii, et pakkuda vaatajatele mitmekesiseid elamusi.
Grüne Woche
Maailma suurimal toidumessil Berliinis esitleti ka Eesti rahvustoite. Tänu Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojale ja EHTE Eesti Kulinaariainstituudile kujunes Eesti toidu esitlus õnnestunuks.
Eesti toit kui mainekujundaja
Eesti Kulinaariainstituudis üritatakse maaturismi ettevõtjate elu kergemaks teha sel teel, et koostatakse neile juhend "Hea hügieeni tava". See juhend lubab teha mõndagi sellist, mida senised ranged direktiivid keelasid.
Rakvere linnus
Rakvere linnuse külastaja satub väravatest sisenedes otse keskaega. Linnuses on palju vaadata, palju atraktsioone, külastaja saab osa ka paljudest keskaegsetest tegevustest. Linnus sobib hästi ka igasuguste ürituste läbiviimise kohaks.
Rakvere Näituste Maja
Rakvere Näituste Majas avati hiljuti uus näitus "Sünnist saati Eesti", kus iga saal on pühendatud ühele etapile meie lähiajaloos. Ekskursandid saavad vahetult ja aktiivselt osaleda ajaloosündmustes.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee