logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (85) 5/2008
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Meri on kui uks maailma
Eestlased jõudsid mereni viis tuhat aastat tagasi, meie praegune eluase oli meie kaugete esivanemate poolt väga tark valik. Merele võlgneb Tallinn oma rikkuse ja ilu, pealinn on ka vabariigi merevärav, mille kaudu tuleb meile suurem osa välisturiste.
Läänemaa - maa, mis ootab sinu samme
Haapsalu on ammust ajast tuntud kui maheda kliimaga kuurortlinn, kuid siia oodatakse lisaks terviseturistidele ka kultuurihuvilisi, peredega reisijaid ja lihtsalt suvitajaid. Läänemaa pakub omapärast loodust, Haapsalu aga põnevaid kultuurisuve sündmusi.
Puhkus mere ääres igal aastaajal
Fra Mare Thalasso SPA on kui väike paradiis muinasjutulises Haapsalu linnas. Fra Mare tervise- ja puhkekeskus avati 1997, luksuslik Thalasso osa 2006. aasta sügisel. Siinses spaas on kõik teenused seotud merega, tervendamiseks kasutatakse mere kõiki komponente.
Altmõisa Külalistemaja
Altmõisa Külalistemaja asub Matsalu lahe põhjakaldal, see on avarate vaadetega paik maa ja vee piiril. Külalistemaja sobib nõupidamiste korraldamiseks, siin on ka hea segamatult puhata või privaatset pidu korraldada. Suurim väärtus on ümbritsev loodus.
Eesti Avastamata aarete konkurss on lõppenud
2006. aastal Euroopa Komisjoni poolt algatatud konkursi idee oli leida liikmesriikides korraldatavate konkursside kaudu seniavastamata huvipakkuvaid sihtkohti. Eestist astusid rahvusvahelise žürii ette kolm sihtkohta - Avinurme vald, Põlva arenduskeskus ja Viljandi linnavalitsus.
Merepäevade turismikonverents
Konverentsi eesmärk oli ärgitada sügavuti mõtlema Tallinna kui turismisihtkoha üle. Konverentsi korraldas AS Tallinna Sadam, kuna sadam on Eesti suurim turismivärav ning ühine eesmärk on muuta see värav veelgi kutsuvamaks, külalislahkemaks ja atraktiivsemaks.
Järjepidevus keskkonnaalases töös
Kvaliteediarenduse üks osa on keskkonnakvaliteedi arendamine ehk Rohelise Võtme süsteemi kasutamine majutusettevõtetes. Hotelli Tervise Paradiis meeskond on tuntud oma sihikindla keskkonnasäästliku tegevuse poolest.
Kruiisiturism kogub jõudsalt poolehoidjaid
Kruiisiturism muutub järjest populaarsemaks, eriti kõrgelt hinnatakse eksootilisi elamusreise polaaraladele. Norra firmale kuuluv suursugune, mugav ja ülimodernne kruiisilaev MS Fram viib huvilised Gröönimaale, Antarktikasse ja Teravmägedele.
Järvamaa turismikonverents
Albu vallas Valgehobusemäel toimus Järvamaa turismikonverents. Albus on tublisti üle kümne aasta sihiteadlikult arendatud kohalikku turismi, seda nii eraettevõtjate kui ka vallaametnike initsiatiivil, üle-eestilise tuntuse on saanud mitmed siinsed suveprojektid.
Suitsusaunad, aurulaevad ja jenka Turu saarestikus
Soomemaa tundub meile igati tuttav ja läbiuuritud. Ometi oskab firma Abelita Oy, mida juhatab aastaid Naantalis elanud tragi eestlanna, näidata kaunist Turu saarestikku ja põhjanaabrite imelist loodust hoopis uue nurga alt, pakkudes täispaketti firmaürituste korraldamiseks.
Tartu ja Tartumaaga tutvumas
Nagu juba tavaks saanud, kutsus SA Tartumaa Turism huvilisi tutvuma sellega, mis nende kandis uut ja huvitavat on pakkuda. Seekord tutvuti näiteks Tartu uue konverentsikeskuse ja Elva vastvalminud külastuskeskusega, kõrghetkeks osutus kalepurjekaga järvele minek.
Uus Euroopa - uued turismisihtkohad
Sloveenias toimus rahvusvaheline turismikonverents, mille läbivaks teemaks oli Euroopa uute turismisihtkohtade väljakutsed ning võimalused. Konverentsil esinesid turismivallas tuntud maailmanimed, artiklis on toodud ka ettekannete autorite lugemist väärivad raamatud.
TÜ Pärnu kolledžis lõpetas 10. lend
Pärnu kontserdimaja saalis said diplomid poolteistsada kolledži lõpetajat. Kõige enam on lõpetajate seas viimastel aastatel turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava läbinuid, seda on soosinud turismimajanduse kasv ja nõudlus vastava ala spetsialistide järele.
Pärnumaa 2. turismikonverents
Seekordne konverents pakkus võimalusi maakonna turismiolukorra hindamiseks ning tulevikuplaanide kavandamiseks. Visiooniks on Pärnu kui tunnustatud, peresõbralik ja atraktiivne kuurortlinn ning Liivi lahe piirkond kui terviklikult arenenud turismiregioon.
Wieliczka soolakaevandus - Poola valge kullaauk
Soolakaevanduse maa-alune linn on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning annab oma suuruse, ilu ja põneva ajalooga silmad ette nii mõnelegi maapealsele linnale. Soolakaevanduses on 9 korrust, näha saab imelisi saale, kabeleid, päkapikkude minikaevandust ja palju muud ainulaadset.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee