logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (97) 3/2010
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4-5 | 6 | 7 | 8 ]
Kuus lihtsat sammu, kuidas alustada õpinguid Pärnu kolledžis
Pärnu kolledž pakub rakenduskõrgharidust, bakalauruseõpet ja magistriõpet, huvilistele on antud üksikasjalikud juhised õppimise alustamiseks.
TÜ Pärnu kolledž – julgete tegude algus!
Pärnu kolledžis on turismiharidust antud juba ligi 15 aastat, kolledž on Eesti akadeemilise turismihariduse lipulaev. Üliõpilastele pakutakse parimat ning kaasaegseimat õpet, mille märksõnadeks on kvaliteet, rahvusvahelistumine ja interdistsiplinaarsus.
Head turismiasjalised!
Turismiettevõtjad ja -koolid on väljas ühise asja eest ning teevad head koostööd. Pärnu kolledž teeb jõupingutusi turismi arengu teaduspõhiseks muutmisel, pidevalt süvendatakse välissidemeid, käivitatud on ka esimene rahvusvaheline õppekava.
Erialasuunad turismihariduses
Pärnu kolledžis saab õppida kaasajastatud õppekava järgi majutusettevõtete juhtimist ja turundust, turismisihtkoha juhtimist ja turundust ning ainulaadsena Eestis spaajuhtimist ja turundust.
Sõna on Pärnu kolledži vilistlastel
Paljud Pärnu kolledži vilistlased töötavad täna vastutusrikastel kohtadel ning jagavad oma muljeid õpinguaastatest, andes ühtlasi ka soovitusi kolledžis õppida.
Turismigeograafia magistriõppekava
Turismigeograafia magistriõppekava olulisemad võtmesõnad on turismisihtkoht, selle arendamine ja turundamine. See õpe ühendab endas fundamentaalseid geograafia- ja majandusteadmisi.
Uus elu – uus kvaliteet
Pärnu kolledži rahvusvaheline magistrikava “Heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine” on uus ja omanäoline õppekava, mis annab võimaluse saada hea ettevalmistus heaoluvaldkonnas töötamiseks.
Heaolu- ja spaateenuste juhtimise alane haridus Eesti Spa Liidu silmis
Oma mõtteid jagab Eesti Spa Liidu tegevjuht Aire Toffer, kelle sõnul on heaoluteenuste paremaks osutamiseks vajalik selle valdkonna sügavam tundmaõppimine.
Suvi koos Pärnu kolledžiga
Pärnu kolledž pakub kõikidele huvilistele võimalust ennast heaoluvaldkonnas täiendada, seda nädalases suveülikoolis “Spaaturism ühendatud Eesti loodus- ja kultuuripärandiga”.
Teenuste disain – 21. sajandi mõtteviis teenindusorganisatsioonis
Teenuste disain on uute teenuste loomine või olemasolevate arendamine, kasutades disainile omast loovat mõtteviisi ja meetodeid.
Rahvusvahelised sidemed turismihariduse edendamisel
Pärnu kolledžil on palju häid koostööpartnereid Eestis, aga ka head koostöösuhted ja -lepingud mitmete välisülikoolidega. Aktiivselt võetakse osa rahvusvaheliste organisatsioonide ja koostöövõrgustike tööst.
Euhofa International president ja peasekretär Eestis
Aprillis külastasid üleilmse juhtivaid hotelli- ja turismikoole ühendava organisatsiooni Euhofa International juhid Eestit, tutvusid Pärnu kolledži ja EHTE valmisolekuga korraldada 2011. aastal organisatsiooni 50. kongress.
Praktika Mallorcal – kõlab ahvatlevalt!
Pärnu kolledži tudengid veetsid eelmise suve Mallorca saarel, kus sooritasid praktika, said rahvusvahelise töökogemuse ning nautisid ühtlasi ilusat suve.
Viljandi pärimusmuusika festival hoiab ühte
Tänavusel Viljandi pärimusmuusika festivali teema on “Seest tuleb üks tants!”, sellest tulenevalt on programmi põhirõhk tantsulist pärimusmuusikat pakkuvatel ansamblitel.
Lufthansa viib Tallinnast otse Münchenisse
Lufthansa lennukitega on saanud lennata Eestisse ja siit ära juba alates aastast 1992, kuid nüüd on reisijatel väga soodne võimalus lennata Tallinnast Münchenisse ja tagasi lausa iga päev.
Ülikool – elukestev õpe igaühele
Pärnu kolledž võimaldab turismivaldkonnas töötavate inimestele kõrgharidust omandada avatud ülikoolis, igal aastal korraldatakse ka Turismikool ning käima on lükatud Väärikate Ülikool.
Üliõpilaselu kaugõppijale ja päevase õppe üliõpilasele
Tudengiaastate igapäevarutiini rikastab mõnus sotsiaalne üliõpilaselu, siin on palju põnevaid traditsioonilisi üritusi, saab sportida ja huvitavalt vaba aega veeta.
Turu soovidele reageeriv keeleõpe
Pärnu kolledž pakub ka võimalust keeleõppeks, erialast lahutamatu osa on inglise, soome, vene või saksa keele õppimine. Eelmisel aastal alustati tudengite soovil ka hispaania keele õpetamist.
Keelekasutuse uperpallidest
Nii nagu on kiiresti arenenud turismimajandus, on hoogsalt edasi arenenud ka turismikeel ja sõnavara. Kuid turismiettevõtete kodulehtedelt ja trükistest leiab ikka veel kummalist ja sageli ka väärat keelekasutust.
Narva ülesärganud koskedest said loodusmagnetid
Tänavune tavatu suurveeaeg äratas ellu ka Euroopa kuue võimsama kose hulka arvatud Narva kose, mis viimati nii suurejooneliselt oma võimsust näitas 1926. aastal.
Jõmmu seilas sajandi uusveekogul – Kärevere luhal
29. aprillil oma viiendat seilamishooaega tähistanud maailma ainulaadne Emajõe lodi Jõmmu tegi reisi suurvee ajal veega täitunud Kärevere luhaheinamaadel.
30. rahvusvahelised hansapäevad
24.-27. juunil toimuvad Pärnus rahvusvahelised hansapäevad, päevade jooksul toimuvad nii töised kui ka meelelahutuslikumat laadi koosviibimised, avatud on ka hansaturg. Vt hansapäevade ajakava.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee