logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (99) 6/2010
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4-5 | 6 | 7 | 8 ]
Valga/Valka saab ühise külastuskeskuse
Ühise külastuskeskuse eesmärk on rajada turiste abistav keskus kahe linna peale, keskus hakkab täitma olulist rolli Eesti lõunapoolse turismiväravana.
Tõrva Loits
Idee teha Tõrvas omapärane kontsert, mis sisaldaks ka kohalikule rahvale õnnelikuma elu loitsimist, tekkis juba ammu, esimene Tõrva Loits toimus 2008. aastal Vanamõisa järve ääres.
Klaverimuuseum Helme mõisahoones
Seda muuseumi veel pole, kuid plaanid selle avamiseks on üsna kindlalt paika pandud. Idee taga seisavad tõelised fanaatikud ning pidevalt käib juba ka praktiline ettevalmistus museaalse materjali ja klaverite kogumise näol.
Jalgrattamarsruut Tour de LatEst
Valminud on Lõuna-Eestit ja Põhja-Lätit ühendav 1296 kilomeetri pikkune põnev ja mitmekesine jalgrattamarsruut, mida läbides on võimalik tutvuda eestlaste ja lätlaste ajaloo- ja kultuuripärandiga ning mõlema riigi vaatamisväärsustega.
Sangaste loss
Krahv Bergile kuulunud Sangaste loss on üks väljapaistvamaid historitsismi näitajaid kogu Baltikumis. Loss on silmale ilus vaadata väljastpoolt ning põnev seestpoolt. Sangastes ootavad turiste mitmed üllatuslikud uuendused.
Rukkimaarjapäev Sangaste moodi
Rukkimaarjapäeva tähistamisest Sangastes ei saa kuidagi mööda minna, sest on ju see paik tuntud eelkõige kuulsa rukkikrahvi Bergi ja kohaliku rukkisordi järgi. Rukkimaarjapäeva tähistatakse mitmete huvitavate üritustega.
Sõjaajaloo päevad
Juba teist aastat satub väike Valga linn sõjakeerisesse – augustikuu kahel päeval võis siin näha sõjamehi alates muistsetest vabadusvõitlejatest kuni viimase suure sõja sõduriteni ning peeti ka kaasahaarav Sinimägede näidislahing.
Sõjaajalugu on meie rahva ajalugu
Valga sõjaajaloo päevade tekkeloost, olevikust ja tulevikust räägib SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni juhataja reservmajor Meelis Kivi.
Ainulaadne Greete Motell
Greete Motell on ainulaadne ja ilus – palgi ja klaasi koosmõju on selle ehituse (väidetavalt Eesti suurim palkmaja) juures hämmastavalt kaunis. Lisaks ilule pakub motell mugavat peatuspaika ja mitmeid huvitavaid tegevusi.
Hotell De Tolly
Tõrva linna külalistele pakub suurepärast peatumisvõimalust hotell De Tolly, mis on võtnud suuna spetsialiseeruda väiksemate pulmapidude korraldamisele. Loomulikult on aga teretulnud kõik külalised.
Jahi- ja äriturismi hotell Metsis
Hotell asub Valga südalinnas keset suure pargi vaikust, hotellihoone on vana ja väärika minevikuga. See hotell on seda hotelli eriti hindama hakanud jahimehed ja ärituristid.
Lõimumiskava monitooring 2010
Kultuuriministeeriumi eestvedamisel hakatakse veel sellel aastal koostama lõimumiskava rakendusplaani järgnevaks kolmeks aastaks, selle paremaks õnnestumiseks tegi Tallinna Ülikool lõimumiskava monitooringu.
Estonian Air saab uued lennukid
13. august jääb Estonian Airi ajalukku kui päev, mil allkirjastati lennufirma jaoks oluline leping Kanada lennukitootjaga Bombardier, kaks uut lennukit saadakse juba järgmise aasta algul.
LOT – lennud maailma läbi Varssavi
Poola rahvusliku lennufirma idee on pakkuda Eestist startivatele turistidele mitte ainult Poolat, vaid läbi Varssavi paljusid sihtpunkte Euroopas, aga ka mitmeid kaugsihtkohti, kusjuures hinnad on mõnusalt soodsad.
Hüvasti, paberbrošüürid!
Veebipõhine turundus võimaldab klientidega vahetult suhelda, veebiajastul saab iga väikenegi tegija internetis nutikalt tegutsedes hakkama. Tähtis on teada, et oluline ei ole internetis turundada, oluline on osata seda targalt teha.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee