logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (53) 1/2004
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk 5 - 7
Aasta Auto 2004 on Honda Jazz
Kontserni Veho OY tütarfirma Veho Eesti on tegutsenud alates 1992. aasta septembrist. Veho Eesti Tallinna Keskuse juhataja Ando Nõel tutvustab ajakirja lugejatele Honda Jazz´i ning Veho Eestit. Autoäri on Eestis veel suhteliselt noor ning on mõistetav, et pärast pikki aastaid, mil meil autosid vabalt osta polnud võimalik, on autoäri edenenud tempokalt. Pakutavate automarkide ja -mudelite küllus tõi kaasa soovi neid proovida ja katsetada, seetõttu ei ole meil truudus ühe automargi vastu veel välja kujunenud. Elavnenud on kasutatud autode turg, 2003. aastal osteti firmast Veho Eesti 739 kasutatud autot. Kliendid usaldavad Veho Eestit, sest firma ärilauseteks on kvaliteet ja koostöö.
Lk 8 - 12
Jõgi ühendab ja loob võimalusi
Pärnu Linnavalitsus koostöös TÜ Pärnu Kolledzhi ja reisibürooga Reiser korraldas 4. detsembril järjekordse, arvult juba kaheksanda turismikonverentsi "Kui seda jõge ees ei oleks". Pärnu turismikonverentsid on Eesti turisminduses leidnud endale kindla koha ning kuigi neil konverentsidel käsitletakse suures osas Pärnu ja Pärnumaa probleeme, on need seostatavad kõikide teistegi maakondade probleemidega. Igal linnal ja alevikul on oma jõgi või mõni muu veekogu ning oleneb juba kohalikest inimestest, kuivõrd seda osatakse kohalike inimeste ja turistide huvides kasutada. Pärnu konverentsilt said kohalviibijad hulgaliselt kasulikke teadmisi ning põnevaid ideid, mida kohapealses turismitöös saab edukalt rakendada.
Lk 8 - 12
Reisikorraldajad käisid Tartus
ETFLi incoming sektsiooni liikmed käisid tutvumisreisil Tartus, eesmärgiks tutvuda kohtade ja teenustega, et neid oma klientidele edaspidi edukamalt müüa. Tartu on vaatamisväärsuste poolest väga rikas linn, reisikorraldajad külastasid linnamuuseumi, mänguasjamuuseumi, Jaani kirikut, Antoniuse Gildi, Ihaste ratsaspordi- ja vabaajakeskust, Tartu Raekoda ja A Le Coqi õllemuuseumi. Lisaks sellele tutvuti lähemalt mitmete majutus- ja söögikohtadega. Tutvumisreisi korraldas sihtasutus Tartumaa Turism.
Lk 38 - 40
Scania on pälvinud klientide täieliku usalduse
Scania raskeveokeid, sealhulgas busse, on Eesti teedel liikumas väga palju just seetõttu, et kliendid peavad Scania kaubamärki heaks ning usaldusväärseks. Scania Eesti AS asutati 1992. aastal ning on tänaseks muutunud Eesti veokituru suunanäitajaks, teenuste arendamise pioneeriks ning parimaks partneriks efektiivseid transpordilahendusi vajavatele ettevõtetele ja eraisikutele. Scanial on Eestis neli müügi- ja hoolduskeskus - Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Rakveres. Scania bussitoodangu taset hinnati eelmisel aastal väärikalt - Scania Irizar PB võitis eelmise aasta novembris maineka reisibusiide konkursi ning pälvis tiitli Aasta Buss 2004. Scania Eesti AS pakub klientidele laiaulatuslikku toodete skaalat ning parimat teenindust.
Lk 24 – 27
Ballihooaeg Viinis
Viini ballihooaeg algab ametlikult 31. detsembril kunagises Habsburgi keisrite palees Hofburgis toimuva aastavahetusballiga ja kestab aprillini. Seega Viinis ei ole talve - seal on ballihooaeg. Sadakond aastat tagasi peeti Viinis hooaja jooksul umbes 800 balli, nüüdseks on see arv poole võrra kahanenud, kuid ikkagi korraldab iga tsunft ja ringkond, ka rahvusgrupp või linnarajoon oma balli. Rahvusvaheliselt tuntud on ooperiball ja filharmoonikute ball, mis on võrratud ja traditsioonirikkad.
Lk 30 - 35
Rooma - Igavene Linn
Mitmete Lääne-Euroopa pealinnade ümber on seletamatu aura, õhkkond täis romantismi. Üks selline linn on kindlasti Itaalia pealinn Rooma. Linnas, mis kunagi rajati seitsmele mäekünkale, elab praegu umbes kolm miljonit inimest. See on ainulaadne linn ka selles mõttes, et linna südames asub iseseisev väikeriik - Vatikan, mis on piiratud sümboolse müüriga ning kus asub Jumala maapealse asemiku erakorter. Roomas on palju iidset ning hämmastavat, siin on kultuurikeskuseks muudetud Villa Borghese park, igivana Fabritiuse sild Tiberi jõel, legendaarsed Püha Peetruse kirik ja väljak, Colosseum, Palatine mägi, Trastevere linnaosa - ükskõik, kui kaua Roomas viibida, ikka tundub, et käimata paiku on rohke kui neid, kus käidud.
Lk 13
Pilootprojekt "Roheline Võti" on lõppenud
Eesti ja Taani koostööprojekt "Keskkonnajuhtimine ja Roheline Võti Eesti majutusettevõtetes" on lõppenud. Pidulik lõputseremoonia koos diplomite üleandmisega toimus 7. jaanuaril. Kuid keskkonnahoilikkuse alane töö jätkub, nüüdsest kuulub see projekt ühe teenusena Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt pakutavate toodete hulka. Eesti - Taani ühisprojekt kestis kolm aastat, selle aja jooksul osales projektis 34 majutusettevõtet, neist 13 said Rohelise Võtme märgise.
Lk 20 - 21
HOTIS - kaasaegne ja mugav hotellihaldus
Haldamisprobleemidesse takerdumine aeglustab klientide operatiivset teenindamist, kuna info saamine on töömahukas ja ülevaade majutusasutuse hetkeolukorrast puudulik. See ei ole ainult suurte hotellide probleem, ka väiksemates majutusasutustes ei suju igapäevatöö alati ladusalt. Parima lahenduse pakub InfoSys OÜ - selleks on kaasaegne ja efektiivne hotellisüsteem HOTIS. HOTIS Express on eelkõige väiksematele majutuskohtadele mõeldud ning kujutab endast internetipõhist hotelli haldamise tarkvara, kus on olemas tellimuste-, majaseisu ja kliendihaldus. HOTIS tagab, et majapidamine on ülevaatlik, kontrolli all ning täiuslikult täpne, seega ka edukas.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee