logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (59) 7/2004
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk 24 - 29
Luksushotell The Three Sisters
Tallinnas Pikal tänaval asub majadekompleks, mida ammustest aegadest tuntakse kui Kolme Õde. 2000. aastal ostis muinsuskaitse all olevad majad Tarmo Sumberg ja võttis need kasutusele hotellina. Hotell Kolm Õde kuulub disainhotellide kollektsiooni tänu oma unikaalsusele ja maksimaalselt mugavatele elu- ja olmetingimustele. Kolme Õe ainulaadsuse mõistmiseks piisab faktist, et meile lähimad disainhotellid asuvad Rootsis ning rohkem neid Skandinaavias, Baltikumis, Venemaal ega mujal lähikonnas praegu ei olegi. Hotellis on 23 tuba, kusjuures kõige luksuslikum neist on Piano sviit ja kõige romantilisem Punane tuba. Külastajate lemmikkohtadeks on hotelli raamatukoguruum, restoran Bordoo ja Inglite ruum. Eriliselt põnev koht on hotelli veinikelder, mis töötab ka kui veinideposiit.
Lk 38-41
Hotell Imperialis nüüd juusturestoran
Hotell Imperial asub Tallinna vanalinnas, püha Miikaeli nunnakloostri kunagisel alal ning siin võlub külalisi ajaloo ja kaasaegsuse fantastiliselt efektne põimumine: näiteks läbi hotelli esimese korruse, restorani ja pubi kulgeb Tallinna iidne linnamüür. Hotellis on 32 tuba. Hotell on sobiv koht ka nõupidamiste või ärikohtumiste korraldamiseks. Hiljuti avas siin hotellis uksed juusturestoran St.Michael, kus pakutakse kõikvõimalikke juustust tehtud või juustulisanditega roogasid, kusjuures nautida võib ka peakoka erimenüü järgi valmistatud toite.
Lk 10-15
Turismiseminar 2004
Oktoobri algul toimus Tallinnas Eesti turismi hetkeolukorda ja tulevikuvõimalusi vaagiv seminar. Ettekanded olid järgmistel teemadel: Trendid ja neid mõjutavad faktorid reisimises ja reisibüroode tegevuses. Kruiisilaevad Tallinna lahes. Odavlennureisi võimalused Eestis. Ülevaade olukorrast Tallinna hotelliturul. Eristumise vajalikkus ja võimalikkus turismisektoris. Asukoht, turundaja ja promotsioon. Alternatiivsed reklaamivõimalused turismisektoris. Turismitöötajate järelkasv - kelle mure, kelle hool? Praktikandid reisibüroos - oodatud kolleegid või tülikad külalised?
Lk 30-32
AEHT pidas aastakonverentsi
Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni 17. aastakonverents toimus Sloveenias. AEHT ühendab õppeasutusi 40st Euroopa riigist, ka Eestist. Aastakonverentsi programmis olid tegevuse aruanded, ettekanded koostööst, erialased seminarid, tooteesitlused jne. Suurt tähelepanu pöörati turismi- ja hotelliala haridustasemete tunnustamisele. Aastakonverentsil korraldatakse alati ka kutsealavõistlusi mitmel alal, selgitamaks välja liikmeskoolide parimaid. Restoraniteeninduse võistlusel sai Tallinna TK õpilane Marika Kruusman hõbemedali.
Lk 5-9
Autoga Austria mägiteedel
Kuigi Austria on eestlasele tuntud eelkõige tänu oma suusakuurortidele, on Austria ideaalne paik ka perepuhkuseks. Parim viis Austriat näha on teha ringreis autoga, kuna loodus on ilus, perepansionid on soodsate hindadega ja maanteed väga heas korras. Reisi planeerimisel on suur abi kaardist, kus turistlikult huvipakkuvad teed on spetsiaalselt märgistatud. Austrias tuleb endale ka selgeks teha eri maanteede olemus ning seegi, et tasasel maal sõitma harjunud eestlasele võivad mägiteed suuri üllatusi pakkuda.
Lk 16-19
2004. aasta siseturism
EAS Turismiarenduskeskuse tellimusel viis uuringufirma Saar Poll septembris läbi üleriigilise küsitluse, mille teemaks oli 2004. aasta suve siseturism. Suulise intervjuu vormis küsitleti 1200 inimest vanuses 15 - 74 aastat. Uuringu järgi kasvas reisinute arv viiendiku võrra, kusjuures mitte-eestlaste huvi Eestis reisimise vastu näitab suurenemistendentsi. Sisereiside peamiseks eesmärgiks on sugulaste ja tuttavate külastamine. Rahul ollakse aktiivsete harrastuste võimalustega Eestis, kuid mitte majutusega. Reisimist takistab eelkõige rahapuudus.
Lk 43-45
Tallinna Lennujaam
Tallinna Lennujaama reisiterminal valmis 1999. aasta detsembriks ning selle planeeritud kapatsiit on 1,4 miljonit reisijat. Seoses liitumisega Euroopa Liiduga, lennupiletite odavnemisega ja odavlennufirma easyJet turule tulekuga on reisijate arv (nii turistid kui ärireisijad) kasvanud sedavõrd, et maagiline miljon reisijat aastas on saavutatav juba lähitulevikus. Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik tutvustab lennujaama tänast päeva ja laiendamise plaane.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee