logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (57) 5/2004
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk 24 - 27
Ülemiste Hotell
Julli alguspäevadel avati Tallinna Lennujaama lähedal Ülemiste Hotell. Siin pakutakse parimat majutust neile, kes tulevad Tallinnasse sooviga alustada siit lennureisi või kes lennukilt tulles vajavad peatuskohta. Hotellis on 132 numbrituba, restoran, ööbaar, konverentsi- ja tervisekeskus. Ülemiste Hotelli oodatakse neid, kel on soov korraldada konverentse, koolitusi, firmapidusid ja ärilõunaid, aga ka neid, kes tahavad tulla lihtsalt puhkama ja tervist kosutama erilises lennujaama-atmosfääris. Ülemiste Hotelli ees asub Tallinna kõrgeim purskkaev.
Lk 42 - 44
Tatari 53 Hotell
Tatari 53 Hotell alustas tööd 2003. aasta oktoobris ning on selle lühikese aja jooksul ennast tõestanud usaldusväärse, korrektse ja turvalise turismiklassi hotellina. Hotell asub Tallinna kesklinnas Pärnu maantee vahetus läheduses, hea ühenduse Tallinna mistahes punktiga tagab ühistransport. Hotellis on 36 tuba, põhirõhk hotellis on asetatud külastaja ööbimis- ja olmetingimuste kvaliteedile.
Lk 5
Muistsest külast maakonnalinnaks
Ida-Virumaa administratiivkeskuseks on Jõhvi linn. Jõhvi muinasasutusest annavad tunnistust iidsed kivikalmed. 1241. aastast pärinevas Taani hindamisraamatus on Jõhvi küla nimeks Gevi, mis tähendab tõlkes sama mis praegunegi nimi - nimelt hobuse sabajõhvi.
Lk 10
Kuulsused ja Jõhvi
Jõhvi linnal on hea geograafiline asend Ida-Virumaal, sest maakonna ühest servast teise saab ainult läbi Jõhvi linna. Ammustel aegadel oli siin ka postimaanteede ristumiskoht ning siin peatusid kõik, kes olid teel Peterburist Lääne-Euroopasse, tuntumatest nimedest Katariina II, Suvorov, Balzack, Karl XII ja Peeter I. Toilas asub maja, kus pikka aega suvitas vene luuletaja Igor Severjanin. Jõhvi lähedal asub Kuremäe klooster, mis on praegu Venemaa juhtiv õigeusu naisklooster. Üle 40 aasta on Pühtitsa klooster Tema Pühaduse Moskva ja kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II vahetus alluvuses, siin käis ta juba lapsepõlves ning ta on vallinud selle ka oma viimseks puhkepaigaks.
Lk 7
Jõhvi kultuurielu
Tänase Jõhvi kultuurielu südameks on Jõhvi Kultuurikeskus, kus peetakse ka näiteks väga menukat rahvakultuurimessi „Viru Nikerdaja". Jõhvi Mihkli kiriku imepärane akustika on teinud sellest populaarse klassikalise muusika kontsertide koha. Suviste suurürituste lemmikpaigaks on maalilises Pühajõe ürgorus asuv Toila laululava.
Lk 8 - 9
Jõhvi Mihkli kirik
Jõhvi tähtsaimaks ehitusmälestiseks on 13. sajandil ehitatud võimas gooti stiilis kindluskirik, mida keskajal ümbritsesid vallid ja vallikraav. See kirik oli keskajal osa Põhja-Eestit läbiva sõja- ja kaubatee kaitsesüsteemist. Kirikus saab näha hobusenahale maalitud altarimaali, 1641. aastast pärit kroonlühtrit ning palju teisi ajalooliselt väärtuslikke asju. Kiriku all asuvates võlvkeldrites on avatud kindluskiriku muuseum. Kiriku kindluslik välisilme on andnud tekkepõhjuse mitmetele legendidele.
Lk 11
Hotell Wironia Jõhvis
Jõhvis on olemas paar väiksemat majutuskohta, kuid linna vajas ka esinduslikku ja soliidset hotelli nii linna külaliste kui ka läbisõitvate turistide majutamiseks. Hotellis on 22 tuba, kohvik-baar, pubi, mugav banketiruum ja rõduga puhkeruum. Kohvik töötab klubilisel põhimõttel ning on klientide seas tuntud kui pannkoogikohvik. Hotellil on tihe koostöö Toila sanatooriumiga.
Lk 22 - 23
Enne lendu varakult lennujaama
Kahjuks esineb lennujaamade praktikas juhtumeid, kui reisijal jääb plaanitud lend ära lihtsalt seetõttu, et ta ei tulnud küllalt varakult lennujaama. Tallinna lennujaama töötajad soovitavad tulla kohale vähemalt poolteist tundi enne reisi väljumist, et jõutaks teha kõik reisieelsed toimingud piletite ja pagasiga.
Lk 35
Uus õppeaasta EHTEs
Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakool on tegutsenud alates 1996. aastast, rakenduskõrghariduse tasemel alustati koolitust 2000. aastal. EHTE põhiväärtused on õppijakesksus, kaasaegsed õppekavad, heal tasemel praktikaõpe, koostöö ja paindlikkus. Sel aastal võetakse vastu 150 esmakursuslast, vastuvõtukatsed toimuvad augustis.
Lk 19 - 21
Mõtteid vihmasajus
Suvi on sajune, see lõpmatu sadu peletab Tallinnast eemale hulga turiste. Kliima soojenemisega võib juhtuda, et meile jääbki vaid aastaringne vihmasadu. Mida ette võtta? Tuleks linna ilmakapriiside eest kaitsta! Selleks on mitmeid võimalusi - Ehitada näiteks Viru kaar, mis moodustaks asutuste-majade kompleksi ühise katuse all ja turist saaks sellesse subtroopilise kunstkliimaga atmosfääri astuda otse laevalt. Ka Tallinna vanalinna kitsad uulitsad tuleks klaaskatusega katta, samuti kesklinna tänavad ja platsid, siis oleks meil aastaringselt soe ja kuiv ning ka happevihmu pole vaja karta. Aga siis võiks juba terve Tallinna katta kas ühe suure telgiga või kupliga - see annab võimalusi ärimeestele ja on vastupandamatu magnet turistidele.
Lk 32 - 34
Saku Rock Hotel
Saku Rock Hotel ei paku teistele Tallinna hotellidele konkurentsi lisateenuste hulgaga, küll aga sellega, et majutus on siin stiilne, toitlustus kõrgtasemel ning et hotell asub Tallinna Reisisadama D-terminalist vaid 67 meetri kaugusel. Hotellis on 113 tuba, pitsarestoran, õlleladu (siit saab hotelli klient osta Saku Õlletehase kohverpakendis tooteid) ja rida mugavusi, mis mõeldud eeskätt laevaturistidele.
Lk 28 - 31
Mauriitsiusel oled nagu paradiisis
Kuigi esimene mulje polnud kõige parem - lämmatavalt palav, niiske ja pilves - osutus Mauriitsius siiski paradiisiks, kus puuduvad kannatused. Kaunis loodus, türkiissinise veega laguun, võimalus jälgida värviliste korallide vahel kihavat veealust maailma, kalapüük, intensiivne päike, omapärane kokakunst (hiinahõnguline ja kreoolipärane prantsuse köök) ja teravad elamused teevad Mauriitsiusel veedetud aja imetoredaks.
Lk 36 - 39
Shotimaa kogemused maaturismi edendamisel
Tallinnas toimus juuni alguses Suurbritannia saatkonna kaubandus- ja investeerimisosakonna ja Shotimaa Edinburghi kaubanduskoja ning sealse ülikooli ühisel korraldusel seminar maaturismi arendamise teemal.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee