logo esimene osa neljapäev 22 veebruar 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
  Järgmine Reisimaailm ilmub märts 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (55) 3/2004
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk 16 - 21
Eestimaa turismitöökoda - Matkamiks 2004
22. - 23 aprillil toimus Viljandi teatris Ugala turismiseminar "Kultuur turismis. Turism kultuuris". Esimesel päeval kuulati ideeseminari ettekandeid kultuuriturismi teemadel, esinejateks olid Tarmo Sumberg, Lauri Vahtre, Imre Sooäär, Katri Kaasik-Aaslav ja Anzori Barkalaja. Töötubades arutleti teemadel: mõis, pärandikultuur, muuseum ja elamisruum. Matkamiksi teisel päeval oli traditsiooni kohaselt tutvumine Viljandi turismiettevõtete ja vaatamisväärsustega.
Lk 5
Viljandi Turismiinfokeskus
Viljandi Turismiinfokeskusest on saanud arvestatav maakonna turismielu keskus, kuhu on koondunud nii turistile kui turismitegijale vajalik teave ja kogemused. Keskus on partneriks nii infot vajavale turistile, turismiäri alustavale ettevõtjale, omavalitsustele ja partnerit otsivale välisorganisatsioonile. Eelkõige pööratakse tähelepanu turismiinfo kogumisele ja selle levitamisele ning piirkonna tutvustamisele.
Lk 14 - 15
Põlise Kopra talu uuestisünd
Kopra talu on oma nime saanud sellest, et juba kümmekond aastat on koprad olnud siinse pererahva lahutamatud kaaslased. Kopra talu ajalugu algab aastast 1810 ning selles on elanud kuus põlvkonda metsavahte, kes olid ka jahimehed. Neli aastat tagasi sai põlistalu endale uue ülesande - võõrustada inimesi, kes oskavad hinnata maalähedast eluviisi.
Lk 12 - 13
Grand Hotel Viljandi
Grand Hotel Viljandi asub Viljandi kesklinnas esinduslikus hoones, mis omal ajal ehitatigi äri- ja hotellihooneks. Hotelli taassünniaasta on 2002, mil maja uuenes täielikult. Nüüd on Grand Hotel Viljandi neljatärni nõuetele vastav suurejooneline hotell, kus on 50 tuba, konverentsikeskus, restoran ja tervisekeskus. Hotell pakub oma klientidele mitmeid huvitavaid pakette suviseks ja talviseks ajaveetmiseks Viljandis, ka teatripakette.
Lk 14-15
Meriton Old Town Hotel
Selle aasta kevad tõi täiendust Tallinna vanalinna hotellide perre - 1. märtsil avati vanalinnas asuv ja Meritoni hotelliketti kuuluv Meriton Old Town Hotel. See on turismiklassi kuuluv hotell, mille kõige iseloomulikumaks jooneks ajaloolise meeleolu ning kaasaegse stiili kõrval on lähedus reisisadamale. Hotelli neljal korrusel on 41 tuba, hotellis on ka 52 istekohaga kohvik. Erilist väärtust lisab kohvikule ja hotellile akendest avanev suurepärane vaade Tallinna vanalinnale.
Lk 24 - 26
St.Barbara hotell
St.Barbara hotell asub hea auraga hoones Tallinna kesklinnas, eriti hästi on klientide seas tuntud hotelli restoran Baieri Kelder. Hoone, kus hotell asub, valmis 1904. aastal ning selle aasta aprillis tähistati maja juubelit. Sellel puhul pakuti restoranis, mis on tuntud kui saksa restoran, saja aasta vanuste retseptide järgi valmistatud toite. St.Barbara hotell on oma seitsme tegutsemisaasta jooksul muutunud paljudele lemmikhotelliks.
Lk 28 - 29
Rahvusvaheline bussiliiklus täna ja tulevikus
Mootorreisi AS on rahvusvahelises bussiliikluses osalenud juba kümme aastat ning selle äramärkimiseks korraldati 1. aprillil pidulik konverents "Rahvusvaheline bussiliiklus täna ja selle roll tulevikus". Ajakirjale andis intervjuu MootorReisi AS juhatuse esimees Hugo Osula, kes räägib oma firma edukuse põhjustest ning kaugbussiliinidest.
Lk 42 - 45
Ideaalne SPA
SPA -see on tervis vee läbi, ning see mõiste on omandanud palju laiema tähenduse kui vaid veeprotseduurid. Mida oodatakse ühelt ideaalselt asutustelt, kes on spetsialiseerunud tervisele ja lõõgastumisele? Eelkõige puhkamis- ja taastumisvõimalust, energia juurde saamist, keskkonnavahetust. SPAde üldpõhimõte on anda tervist koos meeldiva ajaveetmisvõimalusega, kuid et klient lahkuks SPAst täieliku rahuloluga, peab ta ise selgusele jõudma oma vajadustes ja soovides.
Lk 38 - 41
Arengud maailma turismis
Maailma Turismiorganisatsiooni poolt jaanuaris avaldatud maailma turismi baromeetri põhjal tehti maailmas 2003. aastal 694 miljonit ööbimisega välisreisi, see on vähem kui 2002. aastal. Vähenesid ka turismitulud ning lennureisid suurim langus oli Aasia ja Vaikse ookeani regioonis. Eestisse saabus aga 2003. aastal rohkem turiste kui 2002. aastal ning kasvas ka ööbimiste arv. Artiklis on toodud turismi ja turiste iseloomustavad tabelid.
 
   
 28-12-2023
Ilmus Reisimaailma 2023. aasta viimane number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee