logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (56) 4/2004
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Lk 8 - 9
Suurejooneline juubelipidu
Haapsalu linna juubeli puhul toimub suur juubeligala, kus põhiesinejaks on Eesti-Soome sümfooniaorkester Anu Tali dirigeerimisel. Galas esinevad mitmed tuntud solistid. Juubeli puhul korraldatakse suur rahvapidu, 19. juuni hommikul kõlavad linnas äratusmängud, pühapäeval küpsetatakse suur juubelipirukas, piiskopilinnuses elustatakse keskaeg ning toimub Haapsalu esinduslik vanamuusikafestival.
Lk 10 - 13
Kaugete aegade lood Haapsalust
Aastal 1260 valiti kolmest küljest merega ümbitsetud seljak kohaks, kuhu hakati rajama Saare-Lääne piiskopkonna uut keskust. Linna õigused sai Haapsalu 1279. aastal. Artiklis räägitakse linna nime ajaloost ja sellest, kuidas linna ammusel ajal valitseti. Veel tuleb juttu Valge Daami legendist, linna muutumisest kuurortlinnaks, tervistavast mudast ja kuulsatest Haapsalu rätikutest. Artikli juures on Haapsalu linna juubelipidustuste kava.
Lk 24 - 27
Kõrgetasemeline restoran R.I.F.F.
Maikuu alguspäevadel lisandus Tallinna senistele toitlustusasutustele veel üks omalaadne ja kõrgetasemeline restoran vastavatud Viru Keskuses. Restoranis on õdus baar, stiilne restoran, võrratu ööklubi ja Tallinna suurim välisterrass, kus tänu gaasiküttele on ka jahedatel päevadel ja õhtutel mõnus istuda. Iga söögikoha maine määrab selle köök. R.I.F.F.i köök pakub kliendile suures valikus broilerist roogasid, mis on valmistatud Mehhiko, Itaalia, Hiina ja veel mitmete teiste maade parimate retseptide järgi. Restoranis pakutakse ka taimetoite. R.I.F.Fi iseloomustab ka restorani paindlikkus - ruumide otstarve muutub vastavalt kellaajale ja vajadusele, õhtul kella 23st saab restoranist kõrgetasemeline ööklubi.
Lk 40 - 43
Aardeotsijad GPSiga
Külameest võib tabada hämming, kui ta metsas hulkuvaid inimesi metsavaraste pähe kinni nabima tõttab - selgub, et tegemist on hoopis geopeituse mängijatega, kes oma lõbuks kindlatele koordinaatidele peidetud aardeid otsivad. Geopeitus on alles neli aastat vana mäng, mis sai alguse Ameerikast. Praegu on Eesti territooriumile peidetud umbes paarsada aaret, mille otsimine kujuneb põnevaks ning millega kaasneb Eesti vaatamisväärsuste avastamine ja tundmaõppimine.
Lk 5 - 7
Kõik teed viivad Põhja
Kuulus maadeuurija ja Antarktise avastaja Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen on sünnilt kümnenda põlve saarlane, pärit Lahetaguselt Lümanda vallast. Seega peaks Antarktis eestlastele kuuluma ning aeg on oma valdusi kasutama hakata. Esialgu võiks jääd kuubikuteks lõigata ning seda põuastesse maadesse müüa, hiljem, kui globaalne soojenemine mujal elamise kõlbmatuks muutnud, on Lõunanabal hea jahe olla ja turiste vastu võtta. Pealegi - küllap jää sulades ilmub jää alt välja ka saladuslik Atlantis.
Lk 28 - 31
Tassike teed
Tee on maailmas teine enamlevinud ergutav jook kohvi järel, seda joob arvatavalt pool maailma elanikkonnast. Tass teed (ilma lisanditeta) annab vaid 4 kalorit, aga ka B rühma vitamiine, nikotiinhapet ja kofeiini. Tee joomise traditsioon pärineb Hiinast ja Indiast, Euroopas on esimesed teated teejoomisest pärit 16. sajandi keskelt. Inglismaal hakkas pärastlõunase tee komme levima kuninganna Victoria ajal ning tee on ka praegu sellel maal suure au sees, teemajadest on saanud ka seltskondlikud asutused ning nii kodus kui külas on teejoomine elujõuline rituaal.
Lk 38 - 39
Hotell Skåne
Tallinna vanalinna ja Balti jaama lähedal asuvas hotellis Skane (on oma nime saanud ajaloolise bastioni järgi) on 38 tuba. Turistidele meeldib hotellis elada, kuna vanalinn ja kaubanduskeskused on mugavasti kättesaadavad, kõhumurede eest hoolitseb restoran, kus nädalavahetustel saab elava muusika saatel ka tantsida.
Lk 44 - 45
Uus paleetaoline hotell Tallinnas
Toompea vahetus läheduses avas külastajaile uksed uus paleetaoline hotell L´Ermitage. Hotellis on 91 tuba, nende hulgas 2 superior tuba, sviit ja 11 ühekohalist tuba. Hotelli kaks korrust on mittesuitsetajatele, eraldi toad on allergikutele ja erivajadustega inimestele.
Lk 14
Ritta Reisid
Haapsalus asuval reisikorraldusfirmal Ritta Reisid täitus jaanuaris juba seitsmes tööaasta. Ritta Reisides on välja töötatud üle 30 põhitoote, igal aastal lisandub uusi marsruute ja tooteid. Võrreldes algusaastatega on Ritta Reiside töömaht kasvanud, tänuväärseimateks klientideks on soomlastest pensionärid.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee